Kada ir kaip verta parduoti skolas?

Skolų pardavimo paslaugos žinomos jau gana seniai, tik galbūt trūksta detalesnės informacijos – kas tai, kaip tai vyksta ir kam geriausia parduoti? Pirmiausia reikia suprasti, kad parduodamos skolos gali būti labai skirtingo tipo, tad tai suteikia galimybę kiekvienam skolintojui atsikratyti skolininko su kuriuo tenka veltis  konfliktus, nes kompromisų paieškos – ne visada sėkmingos. Tai pasiteisina ir tokiu atveju, kai darbdavys nemoka atlyginimo, ir tokiu atveju, kai skolininkas negrąžina skolų, tuomet, kai prekės arba paslaugos nebuvo apmokėtos. Galimybės, kurios leidžia atgauti skolas – labai įvairios, tad svarbiausia yra tinkama pagalba.

Skolos išieškojimo galimybės

Parduoti skolas gali ir fizinis, ir juridinis asmuo, taip pat, kaip jau minėjome – jokio skirtumo – kokio tai tipo skola yra. Žinoma, egzistuoja tam tikri niuansai, smulkmenos, kurios apibrėžia skolos pardavimą, tačiau dažniausiai tai tik aspektai, kurie tenkina abi puses, tad – smulkmenos, kurios jau yra aptariamos vėliau.

Skolų išieškojimo įmonės perka ne tik skolas, tačiau taip pat ir visą riziką, kuriomis ji yra apipinta. Tai reiškia, kad jas pardavęs skolintojas gali būti ramūs, kad gavęs uždirbtus pinigus, kurie buvo sutartį – daugiau nebėra skolingas nei vienai pusei ir tuo pačiu nebeturi kištis į įsipareigojimus, kadangi tai jau nebėra jo atsakomybė. Žinoma, tai padeda nusimesti labai didelį vargo apsiaustą, kadangi daugelių atvejų skolos atgavimas reikalauja ne tik laiko, tačiau ir nervų, pastangų, tad atgavus pinigus arba sutartą jų dalį – užsiimti savo veiklomis vėl tampa kur kas paprasčiau.

Jeigu skolos pardavimas Jums neatrodo tinkamas, kadangi baiminatės, kad gausite ženkliai mažesnę siūlomą sumą – tokiu atveju visada pirmiausia verta kreiptis į atsakingus asmenis, kurie teikia skolos ieškojimo paslaugas. Dažniausiai tai yra tos pačios teisininkų kontoros, kurios rūpinasi skolomis, tad gali savo klientams pasiūlyti net kelių skirtingų tipų skolos atgavimą. Tokiu atveju jam belieka nuspręsti – kuris tipas labiausiai tinkamas.

Skolos pardavimas – tik legaliai

Žinoma, skolos pardavimas (plačiau) turi būti atliekamas legaliai, kadangi tai yra garantija, kad visos pusės bus apsaugotos ir tuo pačiu kiekvieną iš jų tiksliai žinos – kokias paslaugas gavo ir tuo pačiu kokią atsakomybę prisiima arba kokios atsikratė. Tai yra visiškai legalus procesas mūsų šalyje, tad asmenims, kurie turi skolininkų – paprasčiausiai reikia rasti geriausias sąlygas pasiūlyti galinčius supirkėjus, kurie ne tik pasiūlo daugiausia, tačiau ir skolina taip, kaip įmonei arba fiziniam asmeniui labiausiai tinka.

Taip, tai yra gana sudėtingas procesas, kuris reikalauja teisės žinių, specialaus pasirengimo ir praktikos, tad rasti gerus supirkėjus – nebus paprasta. Tačiau kai jie skolą nusipirks ir bus padedamas parašas – daugiau pardavėjas nebeturi dėl nieko sukti galvos, kadangi tai jau nebėra jo atsakomybės rankose. Juk viskas yra atliekama pagal tam tikras teisines procedūras, kurios yra reglamentuotos mūsų šalies įstatymų.

Skolos pardavimas – kai pykčiai yra neišvengiami

Pasitaiko tokių skolininkų, kurie yra gebūs grąžinti skolas, tačiau nedaro to piktybiškai. Žinoma, galima ieškoti labai daug skirtingų priežasčių kodėl, tačiau dažniausiai nėra logiško paaiškinimo principams. Dažniausiai ir skolų pardavimas tampa tuo pagalbos šiaudu, kuriuo pasinaudojama tuomet, kai matyti, kad nepavyksta skolos gauti gražiuoju. Žinoma, kaip jau minėjome – visada galimas skolų išieškojimas, tačiau kadangi tai yra mokama paslauga – ne visada verta užsiimti ja. Galiausiai, juk tokiu atveju pats skolintojas turi dalyvauti procese, o daugeliui tai pabosta, tad pardavimas tampa kur kas patrauklesniu pasirinkimu.

Kiekviena situacija – unikali

Nors gali atrodyti, kad skolų pardavimas yra labai greitas ir sėkmingas procesas, tačiau taip pat siūlome nepamiršti, kad ne visos skolos mielai perkamos ir kiekviena įmonė taip pat vertina savo riziką bei analizuoja, ar tai jai yra tinkamas pasirinkimas. Kadangi kiekviena situacija yra unikali. Natūralu, kad vertinamos rizikos, kurios įmonės ir tuo pačiu jos kliento akimis yra labai skirtingos. Tai, kas klientui atrodo brangu ir reikalauja daug laiko, įmonei, kuri perka skolas – neatrodo toks nepatrauklus pasirinkimas, kadangi jų turimi resursai – kur kas didesni. Štai todėl atveju ir pavyksta rasti geresnį kompromisą, kuris tenkina visas puses. Žinoma, išanalizavus situaciją taip pat klientui yra pateikiamas geriausias mokumo pasiūlymas, kuris taip pat labai kinta. Ne visi jie lieka patenkinti, tad reikia įvertinti – ką gauna ir tuo pačiu ką gali gauti tais atvejais, kai pasinaudojama skolų išieškojimo paslauga. Natūralu, kad tikimasi geriausios kokybės, kuri, šiuo atveju, apima ne tik piniginius niuansus, tačiau ir laiko resursus.

Už skolos pirkimą gaunama suma priklauso nuo daugelio veiksnių. Svarbiausia jų – rizikos ir tuo pačiu skolos atgavimo.

Noriu parduoti skolą. Ką daryti?

Skolų pardavimas prasideda nuo įmonės pasirinkimo. Kadangi šiuo metu skolas superka vis daugiau įmonių, natūralu, kad rasti labiausiai tinkamą nebus sunku. Tik galbūt teks palyginti daugiau skirtingų variantų. Žinoma, taip pat reikia pasirūpinti dokumentais, kurie grindžia, kad skola yra paimta. Tai yra patys svarbiausi popieriai, kurie ir lemia sėkmingą skolos pardavimą. Kas tai yra? Net ir pats paprasčiausias skolos raštelis – jau yra dokumentas, tad svarbiausia – kuo daugiau tokių įrodymų. O dar geriau, kai skolą apibrėžia teismo nuosprendis, sąskaita bei kiti rimtesni dokumentai.