Ką žinoti prieš perkant elektromobilių įkrovimo stotelę?

Elektromobiliai tampa vis populiaresni, nes žmonės vis labiau rūpinasi aplinkosauga ir ieško būdų, kaip sumažinti anglies dioksido pėdsaką. Vienas svarbiausių elektromobilių savininkų klausimų – kaip ir kur įkrauti savo transporto priemones. Nors elektromobilių įkrovimo stotelių galima rasti viešose vietose, pavyzdžiui, prekybos centruose, oro uostuose ir automobilių stovėjimo aikštelėse, daugelis elektromobilių savininkų dėl didesnio patogumo įkrovimo stotelę renkasi įsirengti namuose.

Jei svarstote galimybę įsigyti elektromobilio įkrovimo stotelę, pateikiame keletą patarimų, kaip įsigyti jūsų poreikius atitinkančią stotelę:

Nustatykite savo įkrovimo poreikius

Prieš įsigyjant elektromobilio įkrovimo stotelę, svarbu nustatyti savo įkrovimo poreikius. Apsvarstykite, kaip dažnai jums reikės įkrauti automobilį ir kaip greitai norite, kad jis būtų įkraunamas. Tai padės jums nustatyti įkrovimo lygį ir įkrovimo stotelei reikalingą galią.

Pasirinkite tinkamą įkrovimo stotelės tipą

Yra trys pagrindiniai elektromobilių įkrovimo stotelių tipai: 1 lygio, 2 lygio ir nuolatinės srovės greitojo įkrovimo. 1 lygio įkrovimui naudojamas standartinis buitinis elektros lizdas ir tai lėčiausias įkrovimo būdas. 2 lygio įkrovimui reikalingas 240 voltų elektros lizdas, o automobilį galima įkrauti per kelias valandas. Greitasis nuolatinės srovės įkrovimas yra greičiausias ir per 30 minučių gali įkrauti automobilį iki 80 %. Apsvarstykite, kokio tipo įkrovimo stotelė geriausiai atitiks jūsų poreikius ir biudžetą.

Apsvarstykite išėjimo galią

Elektromobilių įkrovimo stotelės išėjimo galia lemia, kaip greitai bus įkraunamas jūsų automobilis. Kuo didesnė išėjimo galia, tuo greičiau bus įkraunamas jūsų automobilis. Apsvarstykite savo įkrovimo poreikius ir pasirinkite įkrovimo stotelę, kurios išvesties galia atitiks jūsų poreikius.

Ieškokite saugos funkcijų

Įsigyjant elektromobilio įkrovimo stotelę, svarbiausias prioritetas turėtų būti sauga. Ieškokite įkrovimo stotelių su saugos funkcijomis, tokiomis kaip automatinis išsijungimas, apsauga nuo įžeminimo ir apsauga nuo viršįtampių. Šios funkcijos padės apsaugoti jūsų automobilį ir namus nuo elektros pavojaus.

Rinkitės patikimą prekės ženklą

Pirkdami elektromobilių įkrovimo stotelę rinkitės patikimą prekės ženklą. Ieškokite prekių ženklų, kurie turi gerą reputaciją dėl patikimumo ir kokybės. Apsvarstykite galimybę paskaityti atsiliepimus internete ir pasikalbėti su kitais elektromobilių savininkais, kad gautumėte rekomendacijų.

Apsvarstykite įrengimo procesą

Elektromobilių įkrovimo stotelės įrengimo procesas gali skirtis priklausomai nuo stotelės tipo ir jūsų namų elektros sistemos. Apsvarstykite įrengimo procesą ir tai, ar jums reikės samdyti profesionalų elektriką. Kai kurias elektromobilių įkrovimo stoteles reikia įrengti profesionaliai, o kitas gali sumontuoti namų savininkas, turintis pagrindinių elektros žinių.

Patikrinkite, ar taikomos lengvatos

Įsigydami elektromobilių įkrovimo stotelę patikrinkite, ar nėra lengvatų ir nuolaidų. Kai kurios vietos ir valstijų valdžios institucijos siūlo lengvatas elektromobilių įkrovimo stotelėms įrengti. Be to, kai kurios elektros energijos tiekimo įmonės siūlo nuolaidas elektromobilių įkrovimo stotelėms įsigyti ir įrengti.

Apibendrinant galima teigti, kad įsigyjant tinkamą elektromobilio įkrovimo stotelę reikia atidžiai apsvarstyti įkrovimo poreikius, įkrovimo stotelės tipą, galingumą, saugos funkcijas, prekės ženklo reputaciją, įrengimo procesą ir galimas lengvatas. Atlikę tyrimus ir pasirinkę tinkamą įkrovimo stotelę, galėsite mėgautis patogiu elektromobilio įkrovimu namuose, kartu mažindami anglies dvideginio pėdsaką ir taupydami degalų sąnaudas.