Ką reikia žinoti renkantis kilimėlius automobiliui?

Apie kilimėlio svarbą automobilyje žino kiekvienas vairuotojas. Norintys, kad šis aksesuaras duotų naudos automobiliui ir komforto vairuotojui, jį renkasi itin atsakingai. Tinkamai pasirinkti ir kokybiški kilimėliai ne tik suteikia patogumo vairuojant, bet ir apsaugo automobilio dalis nuo korozijos, drėgmės kaupimosi ir dulkių. Mūsų naudinga informacija padės išsirinkti šį svarbų automobilio aksesuarą.

  • Kilimėlių rūšys

Jei jau teko domėtis automobilių kilimėlių pasiūla, tikriausiai žinote, kad rinkoje yra tekstilinių, guminių, plastikinių ir poliuretano kilimėlių pasirinkimas. Geriausiomis drėgmės sugėrimo savybėmis pasižymi guminiai, plastikiniai ir poliuretano kilimėliai. Šia prasme jiems nusileidžia tekstiliniai variantai, kurie dėl prastesnio sugeriamumo labiau tinkami šiltuoju metų laiku. Kalbant apie vairuotojo komfortą ir įtaką saugumui, tekstiliniai kilimėliai suteiks kojoms patogumo, tačiau maksimalų saugumą, kai kojos ant kilimėlio neslysta, užtikrina poliuretano kilimėliai.

  • Kilimėlių kainos

Verta žinoti, kad kaip ir perkant bet kurias kitas prekes, čia galioja ta pati taisyklė – kaina dažniausiai tiesiogiai proporcinga kokybei. Tad geriausiomis patogumo, saugumo ir kokybės savybėmis pasižymintys poliuretano kilimėliai šioje srityje pirmauja. Šios rūšies kilimėlių komplekto kaina svyruoja nuo 35 iki 60 eur. Guminiai ir plastikiniai kilimėliai gali atsieiti nuo 25 eur. Tuo tarpu paprasčiausius tekstilinius kilimėlius įsigysite vos už 18 – 20 eur.

  • Kilimėlių dydžiai

Sprendžiant tinkamo kilimėlių dydžio klausimą, verta žinoti, kad yra dvi grupės – universalūs ir modeliniai kilimėliai. Pirmasis variantas yra universalus, tinkamas visiems automobilių modeliams. Šie kilimėliai tvirtinami fiksatoriais arba sukimba su automobilio grindimis dėka vidinėje pusėje esančių kauburėlių. Tuo tarpu moduliniai kilimėliai pritaikyti konkretiems automobilių modeliams ir visiškai atitinka jų grindų išmatavimus. Be abejo, tai daug patogesnis, nors ir šiek tiek brangesnis variantas.

Tikimės ši informacija jums naudinga ir lengviau išsirinksite tinkamiausius kilimėlius savo automobiliui.