Ką reikia žinoti apie įkrovimo laido ilgį?

Ilgi ar trumpi įkrovimo laidai yra geresni, o gal nėra skirtumo? Šiuo klausimu ilgis iš ties turi reikšmę, todėl trumpai aptarsime, ką reikia žinoti apie įkrovimo laidų ilgį ir kurie laidai yra geresni jums.

Ilgesni įkrovimo laidai – daugiau patogumo

Patogumas yra svarbus visose gyvenimo srityse, įskaitant ir elektromobilio įkrovimo procesą. Pasirinkę įsigyti ilgesnį įkrovimo laidą, galėsite  įkrauti elektromobilį namuose arba viešose įkrovimo stotelėse, nesijaudindami dėl atstumo tarp automobilio ir įkrovimo stotelės.

Koks yra optimalus įkrovimo laido ilgis?

Įkrovimo laido ilgis nėra ribojamas, gali būti kokio nori ilgio.  Visgi yra ir tam tikri gamybos standartai. JAV įprastai ilgiausias EV įkrovimo laidas yra 25 pėdų, t.y. apie 7,62 metrų ilgio. Europoje įkrovimo laidų  ilgis gali siekti 20 metrų.

Nėra standartinių rekomendacijų dėl geriausio EV laido ilgio, tačiau rekomenduojamas ilgis yra nuo 4 m iki 10 m. Tai reiškia, kad galite pasirinkti laido ilgį, atsižvelgiant į jūsų poreikius. Ilgas įkroviklio laidas yra naudingas, nes galite pastatyti savo elektromobilį toliau nuo įkrovimo vietos ir vis tiek pasiekti jį įkrauti. Ilgas prie įkrovimo stotelės stacionariai pritvirtintas laidas gali padėti sutaupyti montavimo išlaidų, nes EV įkrovimo stotelę galite įrengti arčiau aptarnavimo skydelio. Apskritai ilgas laidas reiškia didesnį lankstumą.

Taigi, jei atstumas tarp jūsų elektromobilio stovėjimo vietos ir įkrovimo stotelės yra nedidelis, trumpas laidas puikiai atliks savo darbą. Jei jums reikia laido, besidriekiančio aplink namus, kad pasiektumėte savo elektromobilį, idealus pasirinkimas bus ilgesni 15 m arba 20 m laidai.

Kada ilgas laidas yra per ilgas?

Pagal fizikos dėsnius laido ilgis turi įtakos įkrovimo greičiui. Tai taikoma visiems laidams, įskaitant elektromobilių įkrovimo laidus, USB laidus, nešiojamųjų kompiuterių įkroviklius ir t.t.. Yra tiesioginis ryšys tarp įkroviklio laido ilgio ir įkrovimo greičio. Jei du vienodo storio ir iš tų pačių medžiagų pagaminti laidai yra skirtingo ilgio, trumpesniu laidu elektromobilis bus įkraunamas greičiau nei ilgesniu

Taigi, ilgesnis ne visada geresnis. Išvada? Rinkitės tokio ilgio laido, kurio pakaktų jūsų poreikiams patenkinti. Nepirkite specialiai ilgesnio, jei jums jo nereikia.