Ką galite pasidaryti šiandien, kad pasiruošimas Kalėdoms būtų paprastesnis?

kaledu stalas

Kalėdų džiaugsmas užplūsta su pirmu (šiemet vėluojančiu) sniegu, tačiau tuo pačiu mintyse sukasi darbų sąrašai, ką reikia nuveikti iki Kalėdų. Ir tai nėra viena šventė, dažniausiai tai viskas viename – Kūčios, Kalėdos ir Naujieji. Taigi, darbų, ypač jei visos šventės sutinkamos namuose arba jūs esate už jas atsakinga, išties nemažai. Tad kuo anksčiau viską pradėsite, tuo bus paprasčiau prieš pat šventes.

Nupirkite dovanas artimiausiems.

Ar jūs taip iš tų, kurios laksto po parduotuves paskutines dvi dienas prieš Kalėdas, o išgirdus, kad kažkas iš pažįstamų jau lapkritį supakavo dovanas, krentante iš pavydo? Nereikėtų! Verčiau darykite taip pat – supirkite visas dovanas iš anksto. Pradžiai ramiai atsisėskite ir susirašykite kam reikia nupirkti dovanas. Kam kažką rimtesnio, o kam tiesiog simboliškai. Susižymėjus taps lengviau, žinosite kiek darbų turite atlikti. O turint sąrašą, nedelskite – pradėkite pirkti. Jei reikia paskatinimo – nusistatykite deadline, o jos nepradelsus pasidarykite mini šventę, pavyzdžiui, su mėgstamiausio pyrago gabalėliu.

Išbandykite naujus receptus.

Matete internete įdomų receptą, kurį planuojate pritaikyti šventėms? Puiku! Tačiau ar ne per daug streso užsiimti kulinariniais bandymais švenčių dieną? Išbandykite naujus receptus bent kelias savaites prieš švenčių maratoną. Jei patiekalas pavyks – šeima neatsisakys suvalgyti skanėstą ir neprieštaraus dar kartą pasimėgauti juo per šventes. Tačiau jei visgi nepavyks, turėsite pakankamai laiko pasitobulinti arba tiesiog rasti kitą receptą.

Pasigaminkite dekoracijas.

Norėtumėte papuošti langus karpytomis popierinėmis snaigėmis arba iš jų pasidaryti foto sienelę namuose? Puiku! Tačiau išsikarpyti 50 ar 100 snaigių kai darbų sąraše pyrago kepimas, kambarių tvarkymas ar paskutinis apsipirkimas prieš šventes – tikrai gali išvaryti iš proto. Tačiau jei laikysitės ankstaus darbų atlikimo strategijos, galite tiesiog skirti kelis ramius vakarus prie televizoriaus ir išsikarpyti bent po 10 snaigių. O jei dar įdarbinsite ir mažuosius šeimos narius, jie turės užsiėmimo, o jūs dar daugiau snaigių namams papuošti.

Užsisakykite šventinius patiekalus.

Svarstote, jog norėtumėte sumažinti darbų kiekį ir užsisakyti jau pagamintų patiekalų, pavyzdžiui, vieno kasnio sumuštinių, šventinį tortą ar naminių mėsos vyniotinių? Puiku, tačiau tai turite padaryti DABAR! Idealu, jei tas dabar vis dar yra lapkričio mėnuo. Populiarios ir kokybiškai dirbančios šeimininkės ar įmonės užsakymus šventiniam laikotarpiui pradeda gauti jau rugsėjo mėnesį. Tad gruodžio viduryje jau beveik neįmanoma padaryti užsakymo.

Pasidarykite generalinį namų tvarkymasi.

Bent porą savaičių prieš šventes susitvarkykite namus. Tvarkykitės taip, jog diena prieš šventę užtektų nuvalyti dulkes nuo paviršių ir išplauti grindis. Neapsikraukite paskutinę dieną gėlių persodimu, generaliniu spintos kraustymu ar indų rūšiavimu. Viskas jau turi būti padaryti.

Kuo daugiau sugalvosite darbų, kuriuos galite pasidaryti iš anksto, tuo šventės bus linksmesnės ir būsite mažiau pavargę.