Ką daryti, kai sugenda jūsų Xiaomi m365 paspirtukas?

Po žiemos išsitraukėte dulkėmis aplipusį paspirtuką ir norėtumėte važiuoti, bet, stop, jis sugedęs. Ką daryti? Dabar karantinas ir vargu ar greitai rasite, kas jūsų paspirtuką sutaisys. Reikalingi ekstraordinarūs sprendimai. Ypač, kai jūsų paspirtukas – populiarusis Xiaomi M365. Kadangi paspirtukas kiniškas, jo detalių greičiausiai ieškosite Kinijoje, tačiau yra bėda – dėl karantino sutriko logistika ir dabar prekės iš Kinijos į Lietuvą keliauja 2-3 mėnesius. Tai reiškia, kad susitaisysite savo paspirtuką tik į vasaros pabaigą. O jau gali būti per vėlu. Ką daryti tokiu atveju?

Viskas labai paprasta. Xiaomi m365 dalys parduodamos ir lietuviškose el. parduotuvėse, todėl galite jas užsisakyti tiesiai iš sandėlio Lietuvoje. Pristatymas kainuos papildomai pora eurų, bet būsite tikri, kad jau po kelių dienų gausite žinutę iš kurjerio, kad jūsų reikalingos dalys jau laukia jūsų.

Kokias dalis galite užsisakyti? Dažniausiai gendančias. Deja, sulaužytas korpusas yra gana rimta problema. Tuo tarpu kitos dalys yra gana paprastos ir nesunkiai pakeičiamos. Reikia tik paspirtuką tinkamai išardyti. Prieš ardydami, būtinai nusifotografuokite, kaip jis atrodo. Tada po kiekvieno varžtelio atsukimo taip pat nufotografuokite. Tai labai pravers, kai turėsite viską surinkti atgal. Internete esančios instrukcijos gali nepakakti, todėl viską fiksuokite patys.

Kas gi dažniausiai genda ir kokios Xiaomi m365 dalys yra dažniausiai reikalingos?

Padangos. Xiaomi paspirtukų padangos yra pripučiamos. Tiksliau ne padangos, o jose montuojamos kameros. Aišku, galima įsigyti ir bekamerines padangas. Tai naujausia technologija, tačiau ji skirta važinėti daugiausiai lygiais keliais. Lietuvoje tokių nedaug, todėl rekomenduojama likti prie pripužiamų padangų/kamerų.

Stabdžių diskai ir kaladėlės. Stabdžių diskai yra plonytės plokštelės, tvirtinamos prie galinio rato ratlankio. Kaladėlės yra tvirtinamos prie korpuso. Paspaudus ant rankenos esančią svirtelę, kaladėlės prisispaudžia prie stabdžių diskų ir taip paspirtukas lėtėja. Diskai ir kaladėlės yra metalinės, tačiau jos laikui bėgant sudyla. Be normaliai veikiančių stabdžių išvažiuoti į miesto gatves yra pavojinga gyvybei.

Purvasaugis ir kojinis stabdis. Galinis purvasaugis tarnauja ir kaip kojinis stabdis. Jis spaudžiamas prie galinio rato padangos koja ir taip pristabdo paspirtuką. Sulūžti gali ir priekinis purvasaugis, todėl jį gali tekti įsigyti atskirai.

Sulenkimo varžtas. Xiaomi m365 paspirtukai yra sulankstomi, todėl juos galima neštis į biurą, patogiai važiuoti viešuoju transportu. Kiekvieno sulenkimo metu sulenkimo mechanizmas dyla ir vienu metu jis gali sugesti. Tada yra keičiamas sulenkimo varžtas.

Apšvietimas. Priekyje yra sumontuota LED lemputė, kuri apšviečia kelią naktį. Gale yra sumontuota raudona stabdymo/gabaritų lemputė, kuri parodo iš paskos važiuojantiems, kur yra paspirtukas. Šios lemputės gali perdegti, be to gali sudužti jų žibintai. Pakeitimas nėra labai sudėtingas, tačiau reikia gana daug visko išardyti.

Yra ir daugiau detalių, kurios praverčia, tačiau pagrindinės yra išvardintos.