Ką daryti, kad kapavietės nereikėtų tvarkyti savo rankomis

paminklaiKai apsilankome kapinėse, neretai pastebime, kad didžioji dauguma paminklų yra pakankamai apleisti, t.y. nublukę, pilkšvi, apsamanoję ir pakankamai purvini. Tai labai dažna problema. Nemaža dalis vartotojų klaidingai žvelgia į savo artimųjų kapaviečių tvarkymą, todėl apsilankę kapinėse, jie sutvarko tik kapavietės paviršių – neliesdami paminklo. Tačiau, tai yra klaida, kuri galiausiai ir nulemia, kad paminklai būna labai prastos būklės. Norint, kad taip nenutiktų, svarbu tinkamai prižiūrėti ir šį svarbiausią kapavietės elementą.

Nors suprantama, kad paminklai yra ilgaamžiai ir gali stūksoti ne vieną dešimtmetį ar netgi šimtmetį, vis dėlto jiems reikia skirti ne ką mažiau dėmesio nei kapavietės paviršiui. Kita vertus, kiekvienas vartotojas, kuriam ne prie širdies reguliariai lankytis kapinėse ir nuolatos prižiūrėti savo artimųjų kapavietę – iš anksto gali pasirūpinti, kad daugelio tvarkymo darbų atlikti nereikėtų. Kaip tai padaryti? Atsakyti labai nesudėtinga.

Turbūt pastebėjote, kad daugiausiai kapavietės tvarkymo darbų būna tuomet, kai ją dengia žolė ir kapavietėje yra pasodinta nemažai įvairių augalų. Tai nėra pats geriausias pasirinkimas – ypač mūsų klimato sąlygomis. Tokiais atvejais tenka labai dažnai ravėti ir prižiūrėti augančius augalus. Ką jau kalbėti apie tai, kad auganti žolė ir piktžolės taip pat neigiamai paveikia ir paminklą.

Todėl viso to galima išvengti, jei vietoje žolės pasirinksite mulčių ar skaldą – tai neleis augti žolei, o pati kapavietės danga atrodys labai tvarkingai ir prižiūrėtai. Tą patį galima pasakyti ir apie papildomus augalus bei gėles. Tikai nebūtina kapavietę apsodinti daugybe įvairių gėlių. Gali pakakti vos vieno nelepaus krūmelio kapavietės šoninėje dalyje. Tuo tarpu tuomet, kai aplankytumėte savo artimųjų kapavietę, atneštumėte gėlių, kurias padėtumėte ant kapo, tokiu būdu parodydami pagarbą velioniui. To visiškai pakaktų, o pati kapavietė visuomet išliktų tvarkinga.

Be abejo, jei vis dėlto jums labiau prie širdies didesnė augalų įvairovė ir kapavietės nenorite padengti minėtomis medžiagomis, tuomet galite kreiptis į kapaviečių tvarkymo srities specialistus ir visus priežiūros darbus patikėti į jų rankas. Tuomet jums nebereikės gaišti savo laiko ir eikvoti jėgų.