Ilgalaikės paskolos ir jų gavimui svarbios detalės

ilgalaikes paskolosŠiomis dienomis ilgalaikes paskolos yra labai dažnas vartotojų pasirinkimas. Nors labai dažnai kalbama apie greituosius kreditus, kurie mirga kasdien matomose reklamose, tačiau ilgalaikė paskola taip pat nenusileidžia savo populiarumu. Ne kiekvienas vartotojas turi pakankamai daug santaupų, kurios galėtų padengti brangesnius pirkinius, todėl tokiais atvejais bandoma rasti palankiausius finansinės injekcijos būdus. O kadangi ilgalaikės paskolos yra finansiniai įsipareigojimai, svarbu žinoti keletą naudingų detalių.

Įsitikinkite, kad ilgalaikė paskola pasižymi geriausiomis sąlygomis

Dėl ilgalaikės paskolos besikreipiantys žmonės turi labai skirtingus tikslus. Vieni ilgalaikę paskolą nori gauti siekdami atlikti savo gyvenamojo būsto remontą, kitiems didesnės pinigų sumos reikia brangesnės buitinės technikos įsigijimui ir kt. Kiek žmonių – tiek ir skirtingų situacijų, tačiau nepaisant tikslo – svarbiausia, kad ilgalaikė paskola pasižymėtų pačiomis geriausiomis tuo metu rinkoje esančiomis sąlygomis ir galėtų kuo geriau patenkinti konkretaus kliento poreikius.

Ilgalaikės paskolos pasižymi mažesnėmis palūkanomis, tačiau net ir tokiu atveju turėtumėte peržiūrėti įvairių bendrovių pasiūlymus ir pasirinkti patį palankiausią. Be to, nepamirškite ir jums siūlomos paskolos grąžinimo terminų – tai yra svarbi kiekvieno tokio pobūdžio finansinio įsipareigojimo dalis.

Pasirinkite tinkamą kreditorių

Kaip žinia, šiandieninėje finansinių paslaugų rinkoje yra labai daug skirtingų kreditorių. Jau seniai praeityje laikai, kai tebuvo vos keli komerciniai bankai ir viena kredito unija. Dabar galime rinktis iš didelio kreditorių asortimento. Todėl prieš imdami ilgalaikę paskolą, labai gerai apgalvokite, kurių kreditorių paslaugomis būtų verčiausia pasinaudoti.

Norint, kad visas pasirinkimo procesas būtų paprastesnis, visuomet galima pasinaudoti Lietuvoje veikiančias oficialias kredito bendroves apžvelgiančiais ir jų sąrašus pateikiančiais internetiniais tinklalapiais (pvz., http://www.e-kreditai.lt/). Tai vartotojams padeda sutaupyti daug laiko ir leidžia išvengti perdėtai didelių pastangų, kurių priešingu atveju prireikia, jei kredito bendrovių pasiūlymų ieškome bet kuriuo kitu būdu.

Įvertinkite savo finansines galimybes

Nors kreditoriai vertindami jūsų mėnesines pajamas, turimus finansinius įsipareigojimus ir bendrą finansinę būklę, gali nuspręsti, kad jums gali būti suteikta ilgalaikė paskola – tik jūs patys geriausiai žinote, kokia yra tikroji jūsų finansinė padėtis. Nemaža dalis vartotojų turi įvairių finansinių įsipareigojimų ar patiria nuolatines išlaidas, kurių nemato kreditoriai, todėl tokiais atvejais turėtumėte apskaičiuoti savo tikrąsias mėnesines pajamas ir išlaidas.

Tam labai puikiai padeda asmeninio biudžeto formavimas ir jo reguliari peržiūra. Žinoma, labai retas žmogus yra linkęs fiksuoti visas savo išlaidas, nes mano, kad tai nėra reikšminga ir reikalauja daug laiko. Tačiau reikia suprasti, kad tokia praktika padeda lengviau suprasti, kur išleidžiame savo kiekvieną mėnesį uždirbamus pinigus ir kokiais būdais galėtume sumažinti patiriamas išlaidas. Tai užtikrins, kad kreipdamiesi dėl paskolos ir gavę teigiamą kreditorių atsakymą, būsite tikri, jog gautą ilgalaikę paskolą pajėgsite grąžinti laiku ir būtent taip kaip yra nustatyta paskolos sutartyje.

Kokia yra jūsų kredito istorija

Manėte, kad tai yra nesvarbu, o svarbiausia yra tik tai, kokios yra jūsų mėnesinės pajamos? Tuomet labai klydote. Kredito bendrovės – ypač tos, tarp kurių siūlomų paslaugų yra ir ilgalaikiai kreditai – labai didelį dėmesį skiria kliento mokumui. Jūsų mėnesinės pajamos gali būti pakankamos, kad atitiktų konkrečiai paskolai gauti nustatytus normatyvus, tačiau jei jau kurį laiką turite nemažai pradelstų finansinių įsipareigojimų, tuomet tai gali tapti neigiamo kreditorių atsakymo priežastimi.

Būtent todėl, kreipiantis dėl didesnės vertės ilgalaikės paskolos, reikėtų įsitikinti, kad jūsų kredito istorija yra švari ir šiuo metu neturite jokių neįgyvendintų finansinių įsipareigojimų. Tuomet tikėtina, kad pasirinktų kreditorių atsakymas bus teigiamas.

Jei nepavyksta gauti ilgalaikės paskolos – gali praversti paskola už automobilį

paskola uz automobiliKai kurių vartotojų mėnesinės pajamos nėra pakankamos gauti didelio dydžio ilgalaikei paskolai, todėl tokiais atvejais kai kurios kredito bendrovės siūlo paskola uz automobili. Kadangi didžioji dalis mūsų šalies gyventojų turi jiems priklausančią transporto priemonę (o kai kuriose šeimose jų yra ir ne viena) – tai tampa labai puikia išeitimi.

Paskola įkeičiant automobilį gali būti suteikta dar tą pačią dieną, kai tik kreipiatės į pasirinktą kredito bendrovę, todėl reikiamą pinigų sumą galite gauti labai greitai ir sklandžiai. Žinoma, galbūt manote, kad tokiu atveju visą sutarties laikotarpį negalėsite naudotis savo transporto priemone? Tačiau taip tikrai nėra! Kiekvienas vartotojas, gavęs paskolą už automobilį, savo įkeista transporto priemone gali nevaržomai naudotis, todėl tai yra kur kas palankesnis paskolos gavimo būdas. Kreipiatės dėl reikiamo dydžio paskolos, įkeičiate automobilį ir eksploatuodami savo transporto priemonę, džiaugiatės gautais pinigais. Tai paprasta ir patogu.

Kodėl palankiau dėl paskolos kreiptis internetu?

Ne kiekvienas turime labai daug laisvo laiko, kurį galėtume skirti nuolatiniam keliavimui po įvairių kredito bendrovių fizinius filialus. Be to, tokiu būdu pateikiamų paraiškų norimo dydžio paskoloms gauti procesas gali būti pakankamai ilgas ir nepraktiškas. Tuo tarpu, jei naudojamės internetu, tuo pačiu metu galime pateikti ne vieną užklausą skirtingose kredito bendrovėse – tokiu būdu kreditorių atsakymo sulaukdami greičiau ir efektyviau. Įprastai vartotojų pateiktų paraiškų apdorojimo procedūra trunka vos keliolika minučių (jei kreipiamasi kreditorių darbo valandomis), todėl negaišinamas laikas ir atsakymas pateikiamas labai greitai.