Įdomioji istorija: apie pirštines, kurios yra mūsų gyvenimo dalis

Kasdienybėje mus supa labai daug daiktų, smulkmenų, kurios padeda mums gyventi kur kas patogiau ir tuo pačiu saugiau. Apie daugelį smulkmenų mes net nepagalvojame, kadangi jos yra visiškai įprastos, kasdieninės. Vienas tokių daiktų yra pirštinės. Geros pirštinės – ne tokia ir smulkmena, kadangi jos ne tik puošia rankas, tačiau taip pat ir saugo jas nuo šalčio, tad ši maža detalė gali padėti išvengti peršalimo ligų.

Geriausios kokybės ir lanksčios kainos pirštinės galite įsigyti prekybos vietoje Lapareja (https://www.lapareja.lt/). Pasiūla plati, tad tikime, jog kiekvienas ir kiekviena ras tai, kas jam labiausiai tinka. Tuo tarpu mes papasakosime, kaip pirštinės keitėsi metų eigoje ir kaip pavyksta džiaugtis tokiomis, kurias kasdien dėvime.

Taigi, patys pirmi rankų apdangalus pradėjo dėvėti senovės egiptiečiai. Jų patirtimis – daugelio kasdieninių daiktų pradžia, tad ne veltui čia verta pradėti ieškoti ir pirštinių istorijos galo. Ši kultūra kūrė mažus maišelius rankoms, kurių pagrindinė paskirtis buvo dekoruoti jas. Vėliau maži maišeliai buvo papildyti dar vienu, kuris yra skirtas nykščiui. Tam tikra prasme toks sukurtas maišelių sujungimas panašus į šiuolaikinę kumštinę pirštinę. Tiesa, anais laikais kurta nebuvo šilta, kadangi ji buvo nešiojama visais metų laikais, kaip kas skoningas aprangos dekoras.

Panašiu metu pirštinės buvo pradėtos kurti ir sen. Graikijoje. Tačiau skirtumas su pirmuoju variantų tas, kad  šiame regione pirštines aktyviausiai nešiojo vergai, taip pat, darbuotojai, kadangi jos buvo skirtos apsaugai. Vėlgi, ne nuo šalčio, kadangi klimatas nereikalavo ieškoti apsaugų nuo žemos temperatūros. Jos padėjo išvengti pūslių ant rankų, tad dažniausiai buvo dėvimos darbų metu. Žinoma, darbininkai nešiojo labai paprastas, varganas pirštines, kurios neatrodo gražiai. Tačiau tikrai saugo rankas.

Taip pat pirštinės  buvo dėvimos ir Viduramžiais, tačiau tuo metus jas aktyviausiai nešiojo medžiotojai, kurie jas rinkosi taip pat ir dėl apsaugos ir tuo pačiu savotiško stiliaus, kuris tuo metu jau pradėjo plisti. Dažniausiai gaminamos iš odos, buvo kumštinės. Vėliau atsirado pirštinės iš dviejų atskirtų maišelių, tačiau jie buvo skirti atskirti pirštams po 2 + 3. Karaliams, didikams skirtos pirštinės buvo dekoruotos brangiojo metalo akmenukais, tad atrodė prabangiai, juolab, puikiai saugojo rankas jojimo metu.

Viduramžių laikais pačios pirštinės tapo ne tik apsauga, tačiau ir simboliu. Riteriai mesdavo pirštines savo priešams taip juos kviesdami į mūšį. Natūralu, kad kai pirštinės tapo tokios populiarios – atsidaro ir amatininkai, kurie pradėjo gaminti tokio tipo rankos uždangalus. Ilgainiui kuriamos vis solidesnės ir vis gražesnės pirštinės, kurios buvo skiriamos į tas, kurios skirtos darbui arba tas, kurios skirtos rankų dekorui. Šiuo metu abi funkcijos puikiai sujungiamos, tačiau anksčiau teko tenkintis tik viena iš alternatyvų.

XI-XVII amžių sankirtoje pirštinės tapo dar populiaresnės. Jas pradėjo nešioti ir moterys. Svarbiausia – ne tik paties aukščiausio, tačiau ir žemesnio luomo, kurios norėjo puoštis, atrodyti stilingai. Daugelyje kultūrų pirštinės atliko labai svarbų vaidmenį, kadangi jos simbolizavo žmogaus padėtį visuomenėje. Žinoma, vėliau suderinus stilių su funkcionalumu – jos tapo nepamainomas pasirinkimas tose šalyse, kur sezono metu yra šalta.

Pirštinės yra toks paprastas, kasdieninis daiktas, tačiau be jų žiemos metu tikrai justume nemažą diskomfortą. Juk geros pirštinės dažniausiai nešiojamos visais metų laikais. Jos ne tik puošia, tačiau ir dekoruoja, tad ieškodami tinkamiausių – skirkite laiko smulkmenoms.