Įdomiausi turistiniai taškai Prahoje

kelioniu bilietai i prahaVienas karališkiausių ir didingiausių Europos miestų yra įsikūręs visai netoli mūsų – tai Praha. Šis miestas – tikras Čekijos aukso grynuolis: net ir patį skeptiškiausią keliautoją apstulbins Prahos spindesys ir turtingas istorinis palikimas. Keliautojus šis miestas vilioja geromis kainomis, geriausiu pripažintu alumi pasaulyje ir įspūdinga architektūra iš visų istorinių laikotarpių. Pigų skrydį į Prahą siūlome užsirezervuoti iš anksto.

Tačiau jeigu norite savo viešnagę Prahoje paįvairinti ir kiek netradiciniais turistiniais maršrutais, pateiksime įdomių vietų ir veiklų sąrašą. Patikėkite, šis miestas slepia kur kas daugiau nei gali pasirodyti.

  • Jėzaus – „vaiko“ statula. Skamba neįprastai, tačiau Mala Strana esanti Jėzaus statula vaiko pavidalu kasdien sulaukia milžiniško turistų srauto. Nėra daug žinoma apie jos kilmę, tačiau teigiama, kad mūsų laikus ji pasiekia jau nuo XVI a.
  • Viduramžių laikrodis. Tai – tikras Prahos pasididžiavimas. Senamiesčio aikštėje esantis didelis mechaninis laikrodis buvo pastatytas XV a., ir, nors buvo tiek apgadintas, tiek pataisytas, jis šiandien laikomas bene geriausiai išsilaikiusiu mechaniniu viduramžių laikrodžiu.
  • Karolio tiltas. Tai 1357 m. pradėtas statyti tiltas, išlikęs iki šių dienų. Sakoma, kad žengti juo per upę yra unikali patirtis, tad net negalvokite išvykti iš Prahos neaplankę šios vietos!
  • Kiaulės kojos ragavimas. Daugumoje tradicinių restoranų Prahoje meniu rasite pasirinkimą išbandyti kiaulės koją – tradicinį šios šalies patiekalą. Aluje marinuota neįtikėtino dydžio kiaulės koja patiks kiekvienam kiaulienos mėgėjui. Šalia patiekiamos marinuotos daržovės ir tamsi duona.
  • KGB muziejus. Tai unikali vieta, menanti apie gūdžius sovietmečio laikus. Šiame nedideliame muziejuje rasite eksponuojamą KGB sekimo įrangą: kameras, blakes, taip pat tardymo įrankius.
  • John Lennon dedikuota siena. 1980-aisiais prahiečiai ant vienos miesto sienos vieningai pradėjo rašyti J. Lennon ir garsiųjų The Beatles dainų eilutes ir citatas. Tradicija tęsiasi iki šių dienų, o miesto svečiams šis turistinis taškas kelia nepaprastą smalsumą.
  • Prahos pilies sargybinių keitimasis. Kaip žinia, Prahos pilis dabar atlieka valstybės prezidento būstinės funkciją, todėl tradiciškai pilies prieigas saugo sargybiniai. Keliautojams iš kitų šalių visuomet įdomu stebėti uniformuotų ir griežtą tvarką palaikančių sargybinių keitimosi ceremoniją tarp pamainų. 

Tad nedelskite ir įsigykite pigų skrydį į Čekijos miestą – Prahą.