Grindų šiltinimas – viskas, ką būtina žinoti

Rockwool

Kiekvienas nuosavo namo ar buto gyventojas nori užtikrinti kuo jaukesnį ir taupesnį namų mikroklimatą. Dažniausiai visas dėmesys yra skiriamas sienų ir stogo šiltinimui, tačiau tik patyrę namų šeimininkai pastebi spragas savo namų šilumos izoliacijoje ir puola šiltinti namų grindis. Grindų šiltinimas atneša namams daugiau jaukumo, komforto bei pagerina šiluminį efektyvumą. Apšiltinant namus ne visada reikia profesionalų pagalbos. Kartais užtenka paieškoti informacijos internete ir padaryti darbus pačiam. Tačiau ką derėtų žinoti, kad kuo geriau apšiltinti namų grindis?

Namo ar buto grindų šiltinimui labiausiai tinka polistireninis putplastis arba akmens vata. Norint kuo geriau apšiltinti butą, putplastis ne tik puiki šiltinimo medžiaga, bet tuo pačiu ir leidžia įrengti garsą izoliuojančias plokštes. Atliekant šiuos darbus rekomenduojama laukti kuo šiltesnių oro sąlygų, nes procesas bus daug lengvesnis, kaip paviršius yra visiškai sausas.

Norint gerai apšiltinti namo grindis, labai svarbu sudaryti gerą darbo eigos planą. Pirmiausia derėtų nuspręsti kur bus įrengtas termoreguliatorius. Išgręžus sienoje skylę link grindų padarykite pakankami vietos vamzdeliams ir davikliui. Įsitikinkite, kad patalpos grindys yra nepriekaištingai lygios ir švarios,nes jei jūsų paviršius bus bent truputį nelygus, teks įdėti kur kas daugiau darbo ir užpilti paviršių išlyginama, cementine danga. Svarbiausia yra atsiminti ir pažymėti kur šiltinsite grindis bei įsitikinti, kadpalikote pakankamo dydžio tarpą nuo sienos. Termoizoliacinę medžiagą reikia atidžiai iškloti tarp kabelio bei grindų. Jos išdėstymui yra du būdai: per visą kambario plotą arba palei sienų apačią, aplink grindų perimetrą. Drėgmė – pats didžiausias namų priešas, kuris padarys dar daugiau žalos grindims nei sienoms ar stogui. Per didelis kiekis drėgmės gali rimtai apgadinti pastato konstrukciją bei patvarumą, todėl norint apsisaugoti nuo šio negailestingo priešo geriausia izoliuojamą sluoksnį hidroizoliuoti difuzine plėvele ar kokia kita hidroizoliacine medžiaga. Grindų ant grunto bei tarpaukštinių perdangų šiltinimui labiausiai tinka „Rockwool“ mineralinė akmens vata. Grindų šiltinimas akmens vata taip pat turi būti atliekamas ant sąlyginai lygaus, sauso pagrindo. Akmens vatos plokštės puikiai prisitaiko prie nedidelių nelygumų, tad dėl to per daug nesivarginkite. Tarpinės iš akmens vatos gerai izoliuoja per aplinkines pastato konstrukcijas sklindantį garsą. Tai labai aktualu buto gyventojams, norintiems atsiriboti nuo aplinkos triukšmo ir netrukdyti kitiems namo gyventojams. Hidroizoliacija yra užklojama ant viso paviršiaus, prie kraštų užleidus ant apvadų. Panaudojus tinkamą hidroizoliacinį sluoksnį galite užpilti ne mažesnį nei 40 milimetrų storio išlyginamąjį sluoksnį ir tik tada įrengti grindų dangą. Šitaip Rockwool mineralinė akmens vata suteikia namų grindims nepriekaištingą šilumos bei garso izoliaciją. Užėję į interneto svetainę Rockwool.lt rasite daugiau informacijos apie šią šiltinimo medžiagą.