Grindų betonavimas

Grindų betonavimas – procesas, skambantis gana įprastai, tačiau norint tinkamai atlikti tokį darbą, reikia ne tik išmanymo, bet ir kruopštumo bei meistriškumo.

Grindų betonavimo kokybė lemia ir virš jo klojamų grindų kokybę bei ilgaamžiškumą. Nepriklausomai nuo to, ką besirinktume – keramines plyteles, parketą, laminatą, PVC ritininę, kiliminę ar kitas dangas, svarbu paruošti tinkamą pagrindą.

grindu betonavimasBetonavimas šiandien yra vienas ekonomiškiausių, patvariausių ir patikimiausių išlyginamųjų grindų sluoksnių. Ruošiantis grindų betonavimui reikia skirti dėmesio profesionaliam pagrindo paruošimui, atsižvelgiant į tokias svarbias savybes kaip mikroklimato ypatybės. Taip pat reikėtų atlikti tam tikrus aukščio altitudės skaičiavimus: patikrinti faktinį nulį ir projekte numatytą aukštį. Tinkamai apskaičiuoti padės tam tikra „formulė“ – reikia sudėti šiuos parametrus: grindų dangą (1-2 cm), grindų betonavimo sluoksnį (5-8 cm), tinklą, plėvelę, putų polistirolą ar akmens vatą, smėlio išlyginamąjį sluoksnį ir sutankintą gruntą.

Profesionalai siūlo atkreipti dėmesį į peraukštėjimus – ten, kur bus dedamos skirtingos dangos, reikėtų betonuoti grindis iš karto su peraukštėjimais. Panašiai ir su nuolydžiais – juos geriausiai formuoti taip pat tuo pačiu metu, kai atliekamas kokybiškas grindų betonavimas. Jei jūsų betonuojamų grindų plotas didesnis nei 36m2, tam, kad grindyse atsiradę trūkiai būtų ten, kur reikia, o ne bet kur, reikėtų įpjauti kompensacines siūles.

Svarbu pažymėti, kad betonas grindų betonavimui maišomas vietoje, nepriklausomai nuo to, su kokiais priedais bebūtų. Taip pat specialistai pažymi kitus, ne mažiau už betonavimą svarbius procesus, kurie turi įtakos galutinei darbų kokybei. Esminis dalykas yra grindų priežiūra po betonavimo. Taigi, visų pirma reikėtų vengti tiesioginių saulės spindulių ir skersvėjų, o patalpos temperatūrai peržengus +25 laipsnių ribą, 3-4 dienas grindis laistyti vandeniu. Taip pat patariama kelias dienas ant naujai išbetonuotų grindų nevaikščioti.

Apdailos darbų nereikėtų pradėti anksčiau laiko, tad patartina laikytis tinkamam džiuvimui rekomenduojamų terminų. Jei dirbama neprofesionaliai arba nesilaikant rekomenduojamų terminų, gali įvykti grindų deformacijos. Tai gali atsitikti dėl priverstinio džiovinimo, blogo pagrindo, kai grindų storis mažesnis nei 3 cm ar dėl skersvėjų. Taip pat įtakos tam gali turėti darbų atlikimas esant žemesnei nei  +2 laipsnių temperatūrai.