Greitaeigiai netiesioginio šildymo boileriai – jų galimybės bei patarimai kaip tokio tipo boilerį išlaikyti kokybišką kuo ilgiau

Greitaeigis netiesioginis boilerisNeseniai įsikėlėte į naują būstą, o gal tiesiog ilgus metus gyvenate pastoviuose namuose, tačiau vis dar neįsirengiate vandens šildytuvo – boilerio? Vandens šildytuvas – itin reikalingas prietaisas namų buityje. Jo pagalba, jūs galėsite ne tik atsipalaiduoti , bet ir centralinio pečiaus kūrenimo darbus atidėti ilgesniam laikui. Boileris – gaminantis karštą vandenį bet kuriuo paros metu, suteiks galimybę mėgautis šiltu vandeniu šaltomis žiemos dienomis, lietingais rudens vakarais, vasaros ar kiek vėsaus pavasario metu. Ne paslaptis, vandens šildytuvai boileriai yra nepamainomas įrenginys, tačiau dažnai kyla klausimas, kokį boilerį vertėtų rinktis ir kokios apskritai yra jų galimybės, privalumai bei trūkumai? Tam, kad apsispręsti būtų lengviau, mes pristatome vieną iš galimų boilerių variantų: greitaeigį vandens šildytuvą, kuris turi tiek puikių funkcijų ir pliusų, kad nenorėti jo yra tiesiog neįmanoma.

Visų pirma, greitaeigis vandens šildytuvas, skiriasi nuo visų kitų boilerių. Kaip yra žinoma, elektriniai, kombinuoti ar momentiniai vandens boileriai gali būti naudojami kaip pagrindiniai centriniai šildymo katilai namuose, tačiau apie greitaeigį šildytuvą, galima spręsti jau vien iš jo pavadinimo. Greitas ir efektyvus – tai du puikūs žodžiai, apibūdinantys šį nuostabų ir nepakeičiamą įrenginį.

Greitaeigis vandens šildytuvas – prietaisas, turintis itin galingą ir efektyvų šilumokaitį, kuris puikiai kaitina vandenį nuo išorinių šilumos energijos šaltinių. Šilumokaitis – įrenginys, kuriame vyksta šilumos mainai. Kitaip tariant, šilumokaitis būna instaliuotas katilo viduje ir tik dėl jo, šildymo procesas gali vykti lengvai ir sklandžiai. Netiesioginio šildymo greitaeigius boilerius yra itin naudinga ir ekonomiška naudoti kartu su kieto kuro katilais, skirtingais energijos šaltiniais, centrinio šildymo sistemomis, o žinoma ir su dujiniais katilais.

Esant tokiai vandens boilerių gausybei, labai svarbu žinoti, kokio boilerio reikia būtent jums bei jūsų namams. Renkantis boilerį, visą dėmesį sutelkite į jo tūrį, funkcionalumą bei žinomą ir dizainą.

Visų svarbiausia, tinkamai pasirinktas greitaeigis boileris, užtikrins tinkamą elektros energijos suvartojimą. Tūrį, rinkitės pagal savo šeimos narių skaičių. Jeigu šeimoje yra nedaugiau kaip 4 asmenys jums puikiai užteks 120l. talpos boilerio, tačiau esant gausesnei šeimai, jokiu būdų neįsigykite per mažos talpos įrenginio, kad vėliau netektų gailėtis. Dėmesį būtina atkreipti ir į boilerio tipą. Vieni mėgiamiausių yra elektriniai greitaeigiai boileriai, kurie dėl itin aukštos kokybės šilumos izoliacijos patiria itin mažus elektros energijos nuostolius. Yra ir dar du, greitaeigių netiesioginių boilerių tipai, tai: dujiniai ir kombinuoti. Dujiniai katilai yra skirti komfortiškam patalpų šildymui, kai yra sunaudojama išties maža elektros energijos dalis. Kombinuoti boileriai – šildo vandenį mums taip gerai žinomo gyvatuko pagalba. 

Pakabinamas ar stacionarus vandens šildytuvas – boileris?

 Svarbu suvokti ir faktą, jog boilerio kokybei įtaką gali padaryti ir jo padėtis bei tipas. Greitaeigius netiesioginius boilerius, galima rinktis iš dviejų tipų, kurie abu gali būti statomi horizontaliai arba vertikaliai. Tai pakabinami arba stacionarūs vandens šildytuvai.

Pakabinami greitaeigiai vandens šildytuvai – itin geras sprendimas patogumą vertinantiems pirkėjams. Pakabinamas boileris, suteikia galimybę sutaupyti nemažai vietos patalpoje, taip nesumažindamas erdvės. Taip pat, pakabinami greitaeigiai boileriai yra itin efektyvus bei ekonomiški. Juos puikiai galima naudoti kartu su kieto kuro bei dujų katilais.

Pastatomi greitaeigiai vandens šildytuvai – kitaip tariant, stacionarūs boileriai. Tai itin didelę talpą turinys buitiniai prietaisai, kurie geba galingai ir greitai sušildyti vandenį.  Pastatomi greitaeigiai boileriai, turi aukštos kokybės šilumokaičius, kurie daro dar didesnę įtaką vandens sušilimo greičiui.

Ne išimtis, visų gamintojų siūlomi horizontalūs boileriai yra kiek mažiau efektyvūs nei vertikalūs. Vertikalūs boileriai pasižymi itin puikia savybe, karštą vandenį tiekti iš viršutinės boilerio dalies, o šaltą vandenį perduoti į apatinę dalį. Kodėl tai yra gerai? Dėl didesnio aukščio skirtumo, vanduo gali lėčiau susimaišyti, o tai reiškia, jog karštas vanduo boileryje išlieka ilgesnį laiko tarpą. Skirtingai, nei vertikaliuose boileriuose, horizontaliuose, šaltas vanduo žymiai greičiau susimaišo su karštu vandeniu ir tokiu atveju – vanduo vėsti pradeda greičiau.

Kaip įsigyta boilerį kuo ilgiau išlaikyti geros kokybės?

 Galutinai apsisprendus dėl boilerio tipo, tūrio, gamintojo bei žinomą visų kitų smulkmenų ir galų gale jį įsigijus, būtina nuo pat pradžių pradėti šį įrenginį puoselėti bei žinoma saugoti. Norint, kad nekiltų jokių papildomų gedimų – boilerį statykite šiltame kambaryje ar patalpoje, kurioje nebūtų drėgmės. Taip pat, renkantis greitaeigį netiesioginio šildymo boilerį, svarbu dėmesį sutelkti ir į kaitinimo elementus, kurie gali būti dviejų tipų: keramikiniai arba spiraliniai. Norint turėti idealią kokybę ir ilgų metų garantiją, siūlome rinktis keramikinius kaitinimo elementus, kurie išvystys didesnę kaitinimo galią, tuo pačiu sueikvodami mažesnes elektros energijos sąnaudas, nei spiraliniai kaitinimo elementai.