Geriausios vazos Jūsų gėlėms: kaip parinkti formą?

Kartais gali būti sunku išsirinkti geriausias vazos formas gėlėms, kurias gavote ar nuskynėte iš sodo. Mūsų bendras patarimas – nebijokite nupjauti stiebų, kad jie geriau tiktų vazai, arba naudokite dekoratyvinius akmenukus ar kriaukleles, kad gėles pakeltumėte.

Renkantis vazą, visada žiūrėkite į jos angą – per plati arba per siaura anga gali apsunkinti darbą ir pakeisti bendros išdėstymo formą.

Aukšta, cilindro formos vaza

Paprastai didelės, aukštos cilindrinės vazos suteikia struktūrą ir puikiai derinamos su gėlėmis su aukštais stiebais, pavyzdžiui, rožėmis, lelijomis ar kardeliais. Ši forma taip pat yra viena geriausių vazų saulėgrąžoms, bijūnams ir hortenzijoms! Gėlės su gausia lapija taip pat padeda sukurti daugiau apimties, kai dedamos į aukštas, apvalias grindų vazas.

Svarstote, kaip aukštoje vazoje išdėlioti dirbtines gėles savo namų ar vestuvių dekoravimui? Suporuokite jas su kai kuriais vazų užpildais, pavyzdžiui, dekoratyviniais akmenukais ir vandens karoliukais, ir gausite degtuką, pagamintą danguje! Dėl savo formos ir aukščio bet kuri krūva tikrai atrodys kontroliuojama ir vietoje.

Vaza su siauru kaklu

Dėl siauros angos ir ilgo korpuso vazos su siauru kaklu/išgaubta išvaizda gražiai atrodo kartu su aukštomis plonomis gėlėmis arba gėlėmis plonais stiebais. Dėl savo formos ši vaza nėra ideali storoms, sodrioms puokštėms.

Verčiau rinkitės gėles, kurias panašiai įdėtumėte į pumpurų vazą. Jei norite sukurti laukinį ir kaimišką vaizdą, rinkitės tokias gėles kaip bijūnai – ši gėlė švelniais žiedlapiais perpildo vazos angą, tačiau atrodo subtiliai ir gerai išdėstyta.

Stačiakampės vazos

Stačiakampė stiklinė vaza, panaši į kvadratines vazas, tinka vienastiebėms gėlėms. Norėdami atrodyti šiuolaikiškai, pabandykite surišti kelias gėles su virvele ir sukurti kelias mažas puokštes. 

Kvadratinės vazos

Kvadratinė vaza puikiai tinka tiek vieno stiebo gėlėms, tiek puokštėms. Nedvejodami pabarstykite gėles akmenukais ir naudokite didelius lapijos stiebus bei atogrąžų gėles, kad sukurtumėte didingą efektą. Panašiai kaip cilindrinė vaza, kvadratinė vaza taip pat padeda sukurti struktūrą. Be to, kartu su tinkama gėlių kompozicija ar puokšte jie atrodo stulbinančiai.

Ilga, aukšta kvadratinė vaza puikiai tinka vieno stiebo gėlėms, pavyzdžiui, atogrąžų gėlėms ar tulpėms