Fejerverkai Vilniuje ir fejerverkų naudojimo patarimai

Fejerverkai Vilniuje

Vos tik už lango pradeda spausti šaltukas, prasideda tikrasis fejerverkų sezonas. Ir tai ypač pastebima sostinėje. Kaip bebūtų, tai jau seniai nieko nebestebina, kadangi fejerverkai Vilniuje buvo populiarūs visais laikais. Ką jau kalbėti apie tai, kad kasmet rinkoje pasirodo vis daugiau naujų ir iki tol nematytų fejerverkų rūšių, kurios skatina šios srities entuziastus kuo greičiau juos išbandyti. Tačiau nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad fejerverkų naudojimo ypatumai turėtų būti labai aiškūs kiekvienam vartotojui, praktika rodo ką kitą, todėl labai svarbu, kad kiekvienas vartotojas, kuris pakankamai dažnai naudoja fejerverkus, nepamirštų svarbiausių jų saugaus naudojimo taisyklių.

  • Visų pirma turėtumėte atskirti profesionalius fejerverkus nuo mėgėjiškų. Jie skiriasi savo galingumu, todėl puikiai suprantama, kad atsižvelgdami į konkrečią vietą ir progą, turėtumėte pasirinkti ir tinkamiausius fejerverkus.
  • Fejerverkai turėtų būti naudojami tik suaugusiųjų. Jei jūsų vaikai nei vienos žiemos neįsivaizduoja be fejerverkų, niekuomet nepalikite jų be priežiūros ir pasirūpinkite, kad fejerverkų leidimas būtų saugus. Trumpiau tariant, tėveliai neturėtų leisti savo vaikams patiems naudoti fejerverkus.
  • Kuomet uždegamas fejerverkas, nuo jo reikėtų atsitraukti per saugų atstumą. Nors šiuolaikiniai fejerverkai yra gaminami atsižvelgiant į visus saugumo reikalavimus, kiekviena situacija yra labai skirtinga (skiriasi paviršius, nuo kurio leidžiami fejerverkai, trajektorija, nuokrypis ir kt.).
  • Niekuomet fejerverkų nereikėtų nutaikyti į žmones ar būti pakreipus horizontale kryptimi.
  • Panaudojus fejerverkus, neišmeskite jų į šiukšlių dėžę prieš tai nesušlapinę vandeniu. Pradžioje fejerverkų likučiai būna labai įkaitę, todėl jie galėtų sukelti gaisrą, jei būtų akimirksniu išmetami tiesiai į šiukšliadėžę.
  • Niekuomet fejerverkų nenešiokite savo rankinėje, kuprinėje ar juolab kišenėje.
  • Niekuomet nebandykite dar kartą uždegti fejerverko, jei dalis knato jau yra sudegęs ir užgesęs.
  • Pridegant fejerverką niekuomet nebūkite virš jo.
  • Visuomet vadovaukitės logika. Prieš priimdami bet kokį sprendimą, ne vieną kartą pagalvokite. Naudojant fejerverkus niekuomet nereikėtų skubėti. Pirmiausia galvokite apie saugumą.

Jei naudodami fejerverkus nepamiršite vadovautis šiais paprastais, tačiau svarbiais patarimais, galite būti tikri, kad toks laisvalaikio praleidimas bus saugus ir smagus.