Eksportas: patarimai pradedančiajam verslui

Eksportas

Norite pradėti gamybinio pobūdžio verslą, tačiau produkcija, kurią jūs planuojate gaminti, yra gerokai paklausesnė užsienio šalyse? Jei taip, tuomet akivaizdu, kad jums gali kilti labai daug papildomų klausimų, susijusių su eksportu. Ir tai yra visiškai suprantama. Produkcijos eksportavimas į kitas užsienio šalis pasižymi begale svarbių niuansų, todėl pirmiausia jums reikėtų pagalvoti apie keletą svarbių detalių.

Pirmiausia jūs turite išsiaiškinti tikrąją konkretaus produkto paklausą konkrečioje užsienio šalyje. Akivaizdu, kad kiekvienos užsienio šalies rinka labai skiriasi. Tai, kas yra lengvai ir efektyviai pritaikoma mūsų šalyje, kitoje užsienio šalyje gali būti visiškai neefektyvu ir netinkama. Be to, jei jūs planuojate savo pagamintą produkciją eksportuoti, neabejotinai susidursite su didesniais kaštais, o tai reiškia, kad jūs turite būti visiškai tikri, kad gali būti aktuali jūsų parduodama produkcija.

Kai žinosite savo produkto tikslinę rinką, būtinai pagalvokite ir apie transportą, kuriuo bus eksportuojama jūsų produkcija. Jūs galite rinktis iš kelių variantų – naudotis logistikos bendrovių teikiamomis paslaugomis arba eksportuoti patys, įsigiję krovininį transportą. Nei vienas, nei kitas sprendimas nėra blogesnis ar geresnis. Viskas labai tiesiogiai priklauso nuo konkrečios situacijos ir jūsų turimo biudžeto. Jei jūs negalite sau leisti įsigyti nuosavo krovininio transporto ir savo įmonės viduje sukurti atskirą logistikos skyrių, samdant nemažai papildomo personalo, tuomet turėtumėte pagalvoti apie logistikos paslaugas.

Žinoma, jums reikia pagalvoti ir apie prekybos taškus užsienio šalyje. Savo produkciją jūs galite pasiūlyti vietiniams prekeiviams arba įsteigti savo filialus užsienio šalyse ir taip pat atidaryti parduotuves. Galimybių yra daug ir įvairių. Svarbiausia, kad jūsų pasirinkimas būtų tinkamas ir labai gerai apgalvotas.

Taip pat turite pagalvoti ir apie tinkamiausias reklamos priemones. Kaip jau turbūt supratote, kiekvienoje šalyje galioja skirtingi standartai ir taip pat labai skiriasi rinkos. Todėl natūralu, kad reklamos priemonių efektyvumas kiekvienos šalies atveju gali skirtis. Dėl šios priežasties iš anksto turėtumėte pagalvoti apie reklamos strategiją, atsižvelgiant į konkrečios užsienio šalies rinką.

Daugiau apie eksportą skaitykite Eksportovartai.lt.