Ekspertė pataria ką daryti, kad obuolių pyragai būtų itin skanūs

Moterys gamina daugiau, bet vyrai skaniau. Taip dažnai juokauja profesionalūs virtuvės šefai. Iš tiesų, maisto gaminimo eksperčių yra ženkliai daugiau, nei ekspertų vyrų. Nieko čia nepadarysi, tokio sritis. Mūsų šiandienos herojė, jau daugiau nei dvylika metų užsiima maisto gaminimu ir aktyviai tobulina žinias kulinarijos srityje. Obuolių pyragai – tai paprastas, greitai paruošiamas ir nereikalaujantis išskirtinių sugebėjimų gaminys. Patys pyragai pradėti gaminti labai seniai, todėl natūralu, kad šiai dienai turime itin daug receptų. Kaip teikė virtuvės šefė: reikia atsakingai ir kruopščiai viską daryti, tuomet gausite puikius rezultatus. Skamba kiek banaliai, tačiau tai esminiai virtuvės principai. Negalima tikslių receptų keisti pagal savo norą ir tikėtis tokio pačio rezultato. Jau minėjome, viename iš straipsnių, kad net ir penkios minutės kepimo, virimo gali ženkliai įtakoti gaminamą pyragą. Obuolių pyragai Lietuvoje išpopuliarėjo sunkmečio laikotarpiu. Taip atsitiko todėl, kad buvo mažai maisto produktų, o žmonės norėjo nustebinti vaikus ar galiausiai papuošti šventinį stalą. Taigi, šioje vietoje buvo sugalvota naudoti tai, ką tuo metu turėjo kiekviena šeima. Obuoliai ir miltai. Aišku, tai supaprastintas variantas, tačiau net ir tokių produktų užtekdavo, kad visi vaikai per kelias minutes suvalgydavo tokį pyragą. “Šiandien viskas kiek kitaip. Atsirado daug produktų, vaisiai, uogos pasiekiamos kiekvieną dieną. Tad, jos ir papildė naujų receptų struktūrą. Obuolių ir apelsinų pyragas. Obuolių ir braškių pyragas. Galima surasti daug įvairiausių derinių, tačiau tiems, kas pirmą kartą ruošiasi kepti pyragą, reikia pradėti nuo pačio paprasčiausio recepto” – teigia straipsnio herojė.

Kas lemia pyrago skonį?

Juk teko pirkti bandeles, pyragus gaminamus mažose kepyklose, parduotuvėse ar kavinėse. Skoniai skirtingi. Vieni saldūs, kiti ne. Vieni birūs, kiti tvirti. Taigi, kas lemia pačio pyrago struktūrą ir jo skonį? Tikriausiai visiems suprantama, kad norint pagaminti itin saldų pyragą, reikia naudoti daug cukraus. Tačiau kituos pyraguose saldumas yra kiek kitoks. Taip yra todėl, kad naudojami saldūs vaisiai, uogos, kurie natūraliai turi cukraus. Toks variantas yra kiek protingesnis. Juk obuolių pyragai su dideliu kiekio cukrumi, bus neskanūs. Vaizdas taip pat nebus gražus. Tuo tarpu, jeigu bus naudojamos saldžios uogos, tuomet jausime saldumą ir pažiūrėjus į patį pyragą jis atrodys gražiau. Aišku, vienas pagrindinių aspektų, lemiančio pyrago skonį, tai jo gamybos procesas. Negalima per ilgai kepti ar per mažai kepti. Reikia tinkamai paruošti tešlą, naudoti tinkamą vandenį. Teko ragauti pyragų, kurių skonis nėra pats geriausias. Iš pirmo žvilgsnio išnagrinėjus sudėtį matosi, kad produktai teisingi. Tačiau tik po rimtesnio tyrimo paaiškėja, kad specifinį skonį duoda iš čiaupo naudojamas vanduo. Tai labai svarbu, nes kiekviename mieste vandens skonis tikrai skiriasi. Profesionalūs šefai vandens kokybę įvertina prieš gamindami ir jeigu reikia tiesiog nusiperka vandens prekybos centre.l

Obuolių pyragas su varške

Trumpai pasakysime, kad tai vienas populiariausių pasirinkimų, nes Lietuvoje varškės tikrai turime ir daugelis ją mėgstame. Perkant varškę, kuri bus naudojama obuolių pyrago gamyboje reikia įvertinti jos riebumą. Per didelis riebumas nėra gerai ir bendrai kalbant nelabai sveika organizmui.