Ėdalas šunims: kaip išsirinkti tinkamiausią?

edalas sunimsAuginate vieną ar kelis šunis? Tokiu atveju tarp daugelio kitų dalykų, kuriais turite pasirūpinti jūs, kaip šių gyvūnų augintojas, yra ir jų mityba. Belieka tik pridurti, kad yra labai daug  produktų, kuriuos galite įtraukti į savo gyvūnų valgiaraštį, tačiau bene geriausias pasirinkimas, yra specialus ėdalas  šunims.  Yra daug priežasčių, kodėl turėtumėte pasirinkti būtent specialų ėdalą šunims – būsite garantuoti, kad jūsų šunelis gauna visą reikalingą vitaminų bei maistinių medžiagų dozę, maža to, ėdalas yra subalansuotas taip, jog atitiktų skonio receptorius, tad galite būti tikri,  kad maistas augintiniui tikrai patiks. Negalima nepaminėti ir dar vienos svarbios detalės: ėdalai yra kuriami taip, kad padėtų išspręsti tam tikras problemas arba turi kitų privalumų: pavyzdžiui, užtikrina, kad šuns kailis bus blizgus bei sveikas, dantys – sveiki bei stiprūs ir pan. Tačiau tam, kad visi šie privalumai iš tiesų pasiektų jūsų šuniukus, dėmesį turite atkreipti į tai, jog pirmiausia jums tenka ne tokia jau ir lengva užduotis – jūs turite išrinkti tinkamiausią ėdalą savo augintiniui. Tačiau, kaip tai padaryti,  į ką atkreipti dėmesį? Apie tai kalbėsime  jau netrukus. Belieka tik pridurti,kad yra nemažai veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti tuo metu, kai renkate ėdalą augintiniui.

Šuns veislė

Vienas iš veiksnių, į kurį verta atsižvelgti tuo atveju, kai renkate ėdalą savo augintiniui, yra jo veislė. Reikia pabrėžti, kad šunų ėdalas gamintojai stengiasi kaip įmanydami labiau atitikti jūsų augintinių poreikius, tad šuns veislė yra vienas iš tų dalykų, įką jie atsižvelgia gamindami produkciją.

Šuns amžiaus

Net ir tuo atveju, jei niekada neauginote šuns ir niekada dar neteko rinkti šunims skirto maisto, ko gero, tikrai žinote, kad jiems skirti ėdalai yra kuriami atsižvelgiant  ir į šuniukų amžių.  Ir tai yra savaime suprantama- maistas, kuris yra skirtas kelerių metų šuniui, tikrai nebus tinkamus vos kelių mėnesių šuniukui.

Svoris

Norite išrinkti kaip įmanoma labiau jūsų augintiniuitinkantį ėdalą? Tokiu atveju belieka tik pridurti, kad tai darydami nepamirštumėte atsižvelgti ir į savo augintinio svorį  –  ant didžiosios dalies etikečių yra nurodyta, kokio svorio šuniukams yra skirtas ėdalas.

Individualūs šuns pomėgiai

Jei žmonės nuolat diskutuojama apie tai,  kas skaniau – raudona mėsa, žuvis, o galbūt paukštiena ir niekada negali pateikti bendros išvados, nes visada atsiranda ir tų, kurie mėgsta mėsą, ir tų, kurie žuvį ar paukštieną, tai derėtų nepamiršti, kad tokiais  pat pomėgiais gali pasigirti ne tik žmonės, betir jų augintiniai. Taigi, individualūs šuns pomėgiai yra dar vienas veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti tuo atveju, kuomet, kai renkate ėdalą. Vieni šunys  pirmenybę labiau teikia jautienai, kiti – kiaulienai, o treti- galbūt antienai ar žąsienai. O ar  žinote, ką labiausiaimėgsta jūsų augintinis?

Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad kartais svarbus yra ir kilmės klausimas. Anglija Lietuva, Lenkija, o galbūt Belgija? Šiose ir kitose šalyse taip pat gaminamas šunų ėdalas, tad belieka tik atkreipt dėmesį, kurios šalies produkcijai pirmenybę teikia jūsų augintinis.