Jau keli metai iš eilės, statant namus ypatingai daug dėmesio yra skiriama dūmtraukių montavimui. Tokį susidomėjimą lemia tai, kad namuose atsiranda vis daugiau įvairiausių šildymo prietaisų: krosnių, kieto kuro katilų, židinių ir pan. Kūrenant šie prietaisai įšyla, todėl būtina naudoti specialias izoliuojančias medžiagas, kurios apsaugos degias namo konstrukcijas nuo didelio karščio.
Seniau labai populiarūs buvo plytų dūmtraukiai, nes net intensyviai kūrenant namus, jie praktiškai neįkaisdavo. Deja, tokie dūmtraukiai turi viena didelį ir pavojingą trūkumą – juose kaupiasi suodžiai, kurie gali užsidegti. Toks suodžių užsidegimas labai pavojingas, jei kamine yra net plika akimi nematomų mikroįtrūkimų, mat užsidegus suodžiams, dūmtraukis tiesiog perkaista ir nuo jo gali užsidegti arti jo esančios degios namo konstrukcijos. Suodžių gaisro dūmtraukyje pasekmės būna baisos.
Būtent dėl to plytų dūmtraukiai statybų pramonėje palaipsniui užleidžia vietą kitokioms dūmtraukio rūšims. Šiuo metu itin populiarūs montuojami metaliniai bei šamotiniai dūmtraukiai. Lyginant su plytų dūmtraukiais, šie dūmtraukiai yra gerokai lengvesni, saugesni ir ilgaamžiškesni.
Verta paminėti, kad daug išskirtinių savybių turi ir plieninių dūmtraukių modulinės sistemos. Visų pirma, jie yra optimaliausias pasirinkimas tiems, kurie nori atsisakyti centralizuoto šildymo, kai pagal statybines konstrukcijas tam nėra numatytų galimybių. Visų antra, šios sistemos suteikia itin lanksčias galimybes montuoti įvairiausių formų dūmtraukius, ne tik vertikalius.
Šiuolaikiniai dūmtraukiai saugūs, ilgaamžiai ir patikimi, tačiau nepaisant visų puikų dūmtraukių montavimo medžiagų privalumų, visus dūmtraukių projektavimo ir įrengimo darbus būtina patikėti tik savo srities specialistams, nes tik jie sugebės tinkamai užtikrinti priešgaisrinės saugos reikalavimus bei namo šildymo efektyvumą ilgiems metams. Be to, tikri profesionalai suteiks visas būtinas ir privalomas rekomendacijas dėl dūmtraukio priežiūros. Atminkite, kad nelaimės išvengsite tada, jei ypatingą dėmesį skirsite dūmtraukio suodžių ir šiukšlių valymui. Dūmtraukį specialistai papratai rekomenduoja profilaktiškai valyti bent porą kartų per metus, prieš šildymo sezono pradžia ar po ilgesnės pertraukos, kurios metu dūmtraukis nebuvo naudojamas.
Atminkite, kad šiuolaikiški dūmtraukiai, specialistų darbas ir žinios bei sąžininga dūmtraukių priežiūra jus apsaugos ne tik nuo nelaimių, kurios gali baigtis tragiškai, bet ir leis džiaugtis jaukiais bei šiltais namais.