Drėgnas oras namuose – ką daryti?

dregmes surinkejasJūsų gyvenamojoje vietoje sienos sudrėkusios ir ne visada spėjate pasirūpinti tinkamu vėdinimu? Maži pelėsio lopinėliai bado jums akis, bet vertėtų dėl to sunerimauti – tinkamas laikas būtų įsigyti efektingų priemonių pelėsiui sunaikinti. Viena iš tokių – dregmes surinkejas.

Pagrindinė drėgmės surinkėjo užduotis – pašalinti drėgmės perteklių iš patalpos. Drėgmės surinkėjas gali pagelbėti tiems, kurie kenčia nuo dulkių erkučių, alergijos pelėsiui arba tiems, kurie siekia mažo drėgmės lygio gyvenamojoje patalpoje. Kuomet oras itin drėgnas, galimas odos niežėjimas ar nosies ertmės užgulimas, be to, langai gyvenamojoje aplinkoje bus visada aprasoję, o į baldus įsiskverbusi drėgmė gali padaryti neatitaisomos žalos. Turint drėgmės surinkėją šios problemos gali greitai pasišalinti ir taip bus užtikrintas tinkamas drėgmės lygis.

Perkant drėgmės surinkėją tenka atsižvelgti į daugybę kriterijų – reikia išsirinkti tinkamą modelį tiksliai žinant kokiai patalpai bus naudojamas surinkėjas. Skirtingų modelių surinkėjai veikia skirtingai, todėl reikia būti atidžiam besirenkant tinkamą. Jei drėgmės jūsų namuose problema yra didelė ir jūs neturite laiko tinkamam surinkėjui išsirinkti, galite taip pat naudoti namuose turimą šildytuvą. Įprasta manyti, jog sildytuvai dažniausiai tik sušildo namus – turint tam tikrų modelių šildytuvus oras labai išsausinamas. Būtent dėl šios priežasties galima naudoti šildytuvą kovai su drėgme – tam puikiai tiktų priverstinio išpūtimo šildytuvai, kurie itin greitai išsausina orą. Šis jo minusas gali būti paverstas pliusu kovojant su per didele patalpų drėgme, bet reikia prisiminti, jog tokie šildytuvai sunaudoja itin daug elektros energijos bei skleidžia gana didelį triukšmą, todėl visiškai jį pakeisti vietoj drėgmės surinkėjo būtų ne itin gerai.

Dažniausia drėgmės lygio padidėjimo priežastis – buitiniai namų ruošos darbai. Kasdieninis valgio ruošimas, lyginimas ar skalbimas prisideda prie oro drėgmės padidėjimo. Be to, verta atkreipti dėmesį į tai, jog itin didžiulė drėgmė susidaro mažuose vonios kambariuose, kur po karštos vonios ar dušo gryno oro lieka itin mažai ir sunku kvėpuoti. Ką daryti? Atliekant įprastus ruošus darbus vertėtų tuo pačiu metu vėdinti patalpas – tiktų lango atidarymas. Kuo tai pagelbėtų namams? Patalpa būtų vėdinama, o visi garai, susidarę namų ruošos metu, pasišalintų pro langą ir taip būtų užtikrinamas minimalus patalpos vėdinimas. Net jei dažnai pamirštate išvėdinti patalpas, atidarykite langą namų ruošos metu ir galėsite pajusti gaivesnį orą namuose.

Drėgmė namuose – itin nemalonus bei varginantis dalykas namuose, todėl yra būtina vėdinti patalpas. Taip bus išvengta pelėsio bei grybelio namuose ir bus išlaikytas atitinkamas drėgmės lygis, todėl nepamirškite pasirūpinti tinkama ventiliacija namuose, dažniau atidarykite langus bei naudokite įrenginius, kurie užkirs kelią drėgmei.