Domofonai – kaip išsirinkti?

Netgi į geriausiai įrengtas daugiabučiu laiptines kartais stengiasi patekti ten nepageidaujami asmenys. Tinkamai rengti domofonai laiptinėse gali padėti daugiabučio gyventojams jaustis saugiai. Tam, kad domofonas būtų įrengtas namuose ar biure ir galėtų užtikrinti saugumą svarbu tinkamai pasirinkti jo tipą.

Kokie būna domofonai?

Dažniausiai daugiabučiuose įrenginėjami nebrangūs audio domofonai su skambučiu. Tokio domofono pagalba butų savininkai gali pasikalbėti su svečiais, tačiau negali matyti, kas iš tikrųjų stovi kitoje durų pusėje.

Norint įsirengti modernesnę domofonų sistemą tenka rinktis video domofoną. Video domofonai pasižymi tuo, kad jie ne tik leidžia komunikuoti svečiams ir savininkui, bet tai pat gali transliuoti domofono matymo lauke esantį vaizdą į monitorių. Dėl šios funkcijos domofono šeimininkai gali tiksliai matyti, kas atėjo ir ar verta tuos asmenis įsileisti.

Tai pat egzistuoja ir trečias tipas – IP domofonai. Šie prietaisai pasižymi geresne signalo perdavimo technologija ir geresnės kokybės vaizdu. Svarbiausias tokių domofonų privalumas yra galimybė juos prijunti prie interneto. Užtikrinus interneto ryšį IP domofonui, jį galima valdyti išmaniojo telefono paglaba. Taip domofonas tampa pasiekiamas iš bet kurios pasaulio vietos.

Domofonų techninis aptarnavimas

Vienas iš didžiausių domofonų privalumų yra jų patikimumas. Tinkamai parinktas ir kokybiškai sumontuotas domofonas tarnaus ilgus metus ir nereikalaus jokio papildomo aptarnavimo. Dažniausiai pasitaikantis gedimas yra kabelio pažeidimas tarp išorinio panelio ir vidinio skydelio. Tam atsitikus visuomet galima išsikviesti specialistus greitam kabėlio pakeitimui ar sutvarkymui.

Svarbiausi dalykai renkantis domofoną

  • Tinkamas domofono tipas. Renkantis domofoną svarbu užduoti klausimą: ar reikia matyti žmogų stovintį už durų ar ne? Jei taip, rinkitės video domofoną ir atkreipkite dėmesį į jame esančios kameros rezoliuciją;
  • Ar reikalingas vaizdo įrašas? Jei teritorijoje neturite stebėjimo kamerų rinkitės video domofoną su vaizdo įrašymo funkcija. Tai bus puiki prevencinė priemonė prieš vandalizmo atvejus;
  • Ar yra galimybė prasivesti laidus iki vidų domofono išorinių panelių? Laidinis domofonas visada bus geriausias sprendimas, tačiau jei tokios galimybės nėra galima rinktis ir belaidžius domofonų sprendimus;
  • Renkantis domofoną geriausia pasikonsultuoti su specialistu. Taip išvengsite nesusipratimų, kuomet įsigytas domofonas veikia netinkamai arba netenkina visų norėtų funkcijų.