Daugkartiniai respiratoriai – geriausia apsauga nuo virusų. Aptarsime svarbiausius jų pasirinkimo niuansus

daugkartinis respiratorius

Kadangi šiuo metu viena dažniausiai aptariamų temų yra susijusi su respiratoriai, kurie vadinami viena geriausių priemonių apsaugančių nuo COVID-19 viruso, natūralu, kad greta informacijos atsiranda ir daug pašalinės info, kuri kartais trukdo suprasti ne tik kriterijus, kurie garantuoja tikslingos kaukės pasirinkimą, juolab, suprasti, kaip daugkartiniai respiratoriai turi būti naudojami.

Kaip rasti geriausius?

Jeigu norite, kad daugkartinis respiratorius būtų naudingas, tiksliau, galėtų apsaugoti nuo mikroorganizmų, kuriam ir buvo sukurtas – reikia pasirinkti tinkamą. Šiuo metu rinkoje esanti labai platus pasirinkimas atsiranda vis daugiau prekybininkų, kurie parduoda nelicencijuotus gaminius. Žinoma, tai yra blogai, kadangi jie ne tik neapsaugo, tačiau taip pat dažnai ir genda.

Labai svarbu vertinti jų ženklinimą, kuris nurodo – ar apsauga yra gera ir tikrai pasiekia 99 procentų apsaugą, kuri dažnai ir yra įvardijama kaip šių respiratorių pagrindinė nauda.

Taip pat nepamirškite, kad daugkartiniai respiratoriai negali kainuoti tik eurą arba du. Norėdami įsigyti tokį, kuris gali būti skalbiamas kelis kartus ir vis tiek išlaikomas jo funkcionalumas – rinkitės gaminius, kurie yra sertifikuoti, taip pat, tokius, kurie yra giriami.

O internete galima rasti žmonių komentarus apie tam tikrus gaminius, tad skaitykite ir rinkitės tai, kad vertinama, pripažįstama ir tuo pačiu įvardijama kaip gera apsauga.

Bandydami sutaupyti labai dažnai žmonės permoka, kadangi galiausiai tenka pirkti naujus.

Vienkartinės kaukės – nėra geras pasirinkimas?

Kadangi ne tik pardavėjai, tačiau ir medikai vis dažniau kalbama apie tai, kad geriausia yra rinktis daugkartinius respiratorius, o ne vienkartines kaukes, kurios kainuoja pigiau. Suprantama, kad daugelis nori sumokėti mažiau, tačiau gauti tokią pat gerą kokybę, tačiau būtent čia ir atsiranda netikslumai, kadangi labai pigiai kainuojanti apsauga tikrai niekada nebus tokia gera, kaip ir ta, kuri kainuoja pigiai.

daugkartiniai respiratoriai

Paprasčiausiai kokybiškai apsaugai padaryti reikalingos specialios priemonės, kurios garantuoja, šiuo atveju, tankumą. Tokį tankumą, kuris padeda išvengti mikroorganizmų, tačiau taip pat garantuoja, jog žmogus galės kvėpuoti bet jokio diskomforto, net jeigu kaukė nešiojama ir kasdien aktyviai, ypač tada, kai užsiimama kokia nors fizine veikla.

Respiratorių reitingavimas

Taip pat galima plačiau pasidomėti jų reitingavimu, kuris padeda paprasčiau nuspręsti – kuri apsaugos priemonė Jums labiausiai tinka. Galiausiai, į kurią labiausiai verta investuoti.

Europoje naudojama tokia reitingavimo sistema:

  •         P1 arba FFP1 – sulaiko iki 80 proc. dalelių;
  •         P2 arba FFP2 – sulaiko iki 94 proc. dalelių;
  •         P3 arba FFP3 – sulaiko iki 99,95 proc. dalelių.

Tiesa, skirtinguose žemynuose reitingavimas skiriasi, tad būtinai reikia pasidomėti – iš kokios šalies atkeliauja Jūsų užsakyti gaminiai. Jeigu perkate Lietuvoje – tokiu atveju galite būti ramus, kad dažniausiai prekiaujama respiratoriais iš ES šalių. Jie ne tik geros kokybės, tačiau ir tinka lietuvio veidui. Dažnai per smulkūs būna tie, kurie atsisiunčiami iš kinų.

Kiek kainuoja gera apsauga?

Vienas jautriausių klausimų yra kaina, tačiau į aptarti vis tiek reikia, kadangi kartais žmonės bandydami sutaupyti perka labai pigius, kurie po trumpo naudojimo gali būti išmetami. Pirmiausia, dažnai vienkartiniai yra parduodami kaip daugkartiniai, tad po vieno skalbimo jie jau plyšta. Antra, kartais ir daugkartiniai nėra labai geros kokybės, dažnai greitai suirsta paprasčiausiai juos tenka mesti lauks.

Gera apsauga dažniausiai kainuoja iki 15 eurų. Tai yra vidutinė kaina, kuri gali būti kiek mažesnė ir tuo pačiu – kiek didesnė. Dėl kainos bei kokybės santykio tikslumo – visada verta internete skaityti atsiliepimus, taip pat, plačiau domėtis ne tik pardavėju, tačiau taip pat ir gamintoju.