Darbuotojų motyvacijos didinimo priemonės

Dovanos darbuotojams

Esate verslo savininkas? Turite ne vieną darbuotoją, kuris kasdien daug ir sunkiai dirba, kad būtų užtikrinti visi svarbiausi jūsų verslo procesai? Jei taip, galite būti tikri, kad jie nusipelno papildomos paskatos ir atlygio, motyvuojančio juos nesustoti ir judėti pirmyn tokiu pačiu ar netgi dar spartesniu tempu. Trumpiau tariant, kiekvienas verslo savininkas turi būti pasiruošęs pasistengti dėl savo darbuotojų, nes būtent jie užtikrina, kad viskas judėtų sava vaga ir verslas nesustotų.

Suprantama, kad teisingu požiūriu vadovaujasi tikrai ne kiekvienas verslo savininkas, todėl kai kuriose įmonėse darbuotojai nėra patenkinti savo darbu ir jaučiasi tinkamai neįvertinti. Žinoma, tai tikrai neprisideda prie sklandesnio ir sėkmingesnio verslo vystymo bei gali nulemti didesnę darbuotojų kaitą. Norint to išvengti, reikia skirti daugiau pastangų ir parodyti papildomą dėmesį įmonėje dirbantiems darbuotojams. Jei jie jausis tinkamai įvertinti ir branginami, dirbs kur kas efektyviau ir sėkmingiau.

Žinoma, galite savęs klausti, kaipgi galėtumėte paskatinti savo darbuotojus ir parodyti, kad esate dėkingas už jų kasdien atliekamą darbą, tačiau, laimei, būdų tai padaryti yra labai daug. Visų pirma būkite tikri, kad skiriate pakankamai laiko bendravimui su savo darbuotojais – ir tai turėtumėte daryti akis į akį. Bendravimas nuotoliniu būdu tikrai nėra tolygus bendravimui tiesiogiai, todėl reguliariai komunikuokite su savo komandos nariais ir parodykite jiems, kad vertinate jų darbą bei domitės, kaip jiems sekasi ir ko jiems trūksta.

Taip pat labai svarbu, kad jūs įsiklausytumėte į savo darbuotojų poreikius. Darbdavys, kuris tiesiog nuolatos kelia aukštus reikalavimus savo darbuotojams, visiškai neatsižvelgdamas į tai, kokių poreikių turi kiekvienas komandos narys, ilgainiui gali užsitraukti didelę darbuotojų nemalonią. Todėl akivaizdu, kad reikėtų pasistengti būti empatiškam ir atsižvelgti į tai, kaip įmonėje jaučiasi kiekvienas darbuotojas.

Be to, darbuotojų motyvaciją galite padidinti ir dovanodami jiems įvairias dovanas. Atlikti tyrimai parodė, kad dovanos darbuotojams gali padidinti darbuotojų darbo našumą, pakelti jų motyvacijos lygį ir kartu padidinti pasitenkinimą darbu. Todėl jei iki šiol dovanos darbuotojams jūsų įmonėje buvo labai retos arba tokios praktikos apskritai nebuvo, dabar būtų pats metas šį klausimą išspręsti – juolab, kai šiandien rinkoje yra ne viena įmonė, kuri specializuojasi verslo dovanų ir dovanų darbuotojams srityje.

Be abejo, ne ką mažiau svarbu, kad jūs pasirūpintumėte ir tinkamomis darbo sąlygomis, kurios būtų orientuotos ne tik į patogumą dirbant (pvz., ergonomiški biuro baldai), tačiau ir į poilsį. Tai reiškia, kad darbuotojai biure turi turėti galimybę ne tik patogiai dirbti, tačiau ir pailsėti, todėl būtų naudinga įrengti poilsio zonas, kuriose jie galėtų atsipūsti ir bent akimirkai atitrūkti nuo savo darbo. Visa tai padidins jų pasitenkinimą darbu ir kartu motyvuos juos judėti pirmyn.