Buto pirkimas – rimtas iššūkis

buto pirkimasKas su tuo kada nors yra susidūręs, puikiausiai žinos, kiek tai kainuoja laiko ir kantrybės. O tai juk visai suprantama – butas gali būti svarbiausias pirkinys, o gal net ir sprendimas per visą gyvenimą. Sakysite būna ir svarbesnių sprendimų gyvenime? Tokių kaip vedybos, vaikas ir panašiai. Drįsčiau nesutikti. Gal būt tai ir svarbesni įvykiai gyvenime, bet ne svarbesni sprendimai, mat dažniausiai žmonės tiesiog nori vaikų arba ne, o pernelyg nesprendžia to loginiais samprotavimais. Tad būsto įsigijimas vis tik lieka svarbiausiu, ar bent jau vienu iš svarbiausių asmeninio gyvenimo sprendimų, kuriuos dauguma žmonių padaro.

Todėl yra visiškai natūralu, kad tokie sprendimai reikalauja, ypatingų žinių bei pasiruošimo, norint būti užtikrintu, kad pavyks išvengti lemtingos klaidos. Juk turbūt teko girdėti ne vieną atvejį, kuomet paskolas pasiėmę piliečiai nusipirko itin brangaus nekilnojamo turto, ir gali būti taip, kad jie dar visą gyvenimą išpirkinės tas skolas, ypač jei neteko gerai apmokamo darbo, kas irgi pasitaikė ne vienam piliečiui.

Tad tokia, kad ir nelabai dėkinga yra realybė – čia galima tiek išlošti, tiek ir pralošti. Sakantiems, kad gyvenimas – tai loterija, teiginys, jog buto pirkimas tai irgi loterija, taipogi turėtų būti nesvetimas. Kiekvienas dalyvaujantis loterijoje, būna nusiteikęs ne tik išlošti bet ir susitaikyti ir su pralošimu (jei būtų kitaip, tokiam žmogui gyvenimas būtų pernelyg sunkus išbandymas.

Norint sušvelninti galimus nesėkmingo pirkimo padarinius vis tik, galima šį tą padaryti:

  • Svarbiausia neskubėti, net jei kas ir nupirks vieną objektą, visada bus kitas. Ypatingai patrauklus pasiūlymas gali būti tik itin neišvystoje rinkoje, bet ar esate tikras, kad esate perpratęs rinką geriau nei kiti?
  • Domėkitės rinkos naujienomis ne tik savo šalyje, bet ir aplinkinėse.
  • Prieš pirkdami, pasišnekėkite su protingais žmonėmis; kuo daugiau nuomonių išgirsite, tuo geriau.
  • Neviršykite savo galimybių net žiūrint konservatyviai; noras pasipuikuoti gali kainuoti per brangiai.

Jei ieškote pagalbos, kreipkitės į patikimą nekilnojamo turto agentūrą: http://www.uusmaa.lt