Burnos higiena: taisyklės ją atliekant namuose

Tinkamai atlikta burnos higiena namuose gali užtikrinti, kad kiekvienas apsilankymas pas specialistą bus lydimas plačios šypsenos, kadangi dantukai bus sveiki, puikiai atrodys, nereikalaus jokio papildomo dėmesio. Tiesa, reikalingas ne tik tinkamas rūpinimasis savo dantukais namuose, tačiau ir profesionali burnos higiena, kuri turėtų būti atliekama kartą kas kelis mėnesius arba dažniau tokiu atveju, jeigu nešiojate breketus, sergate periodontitu bei kitais atvejais. Jūsų stomatologas įvertinęs burnos ertmę pateiks rekomendacijas ir padės prižiūrėti dantukus, kad jie būtų sveiki ir puikiai atrodytų.

Net jeigu ir reguliariai lankotės pas specialistą – tinkamai burnos ertmės priežiūra reikia skirti dėmesio ir namuose, tad aptarsime pačius svarbiausius niuansus, kurie užtikrina sveiką, gražią bei plačią šypseną.

Tinkamų priemonių pasirinkimas

Burnos higiena namuose prasideda nuo tinkamiausių priemonių pasirinkimo. Geriausia dėl to tartis su savo odontologu, kuris įvertinęs savo kliento burnos būklę gali padėti rasti tinkamiausias priemones tinkamai priežiūrai. Žinoma, svarbu jas ne tik įsigyti, tačiau taip pat ir nuolatiniai naudoti.

O kas yra rekomenduojama?

  1. Pirmiausia, žinoma, ekologiška dantų pasta.
  2. Geras šepetėlis.
  3. Burnos skalavimo skystis.
  4. Papildomai gali būti naudojamas irigatorius.
  5. Taip pat ir siūlas, kuris padeda pašalinti maisto likučius ir tarpdančių.

Netikėkite per daug reklamomis, kadangi ne viskas, kas yra aktyviai reklamuojama, yra geriausias pasirinkimas. Geriau daugiau dėmesio skirkite kokybei ir tuo pačiu skaitykite internete randamus komentarus, kurie gali padėti susidaryti nuomonę apie vieno arba kito gaminio kokybę.

Higiena turintiems breketus

Taip pat daugiau dėmesio savo burnos ertmės priežiūrai reikia skirti tiems asmenims, kurie nešioja breketus. Visiškai natūralu, kad juose besikaupiančių maisto likučių yra kur kas daugiau, jų pašalinimas dažniausiai reikalauja daugiau laiko, galiausiai, kruopštumo, kurios pritrūksta (ypač paaugliams). Štai todėl siūlome būtinai naudojami mūsų minėtus irigatorius, kurie sėkmingai purškimo būdu pašalina likučius net ir sunkiai pasiekiamos vietose. Žinoma, tai nereiškia, kad naudojant šią įrangą nebus reikalinga profesionali burnos higiena. Bus ir ji turi būti atliekama dažniausiai kas tris mėnesius, tačiau kuo daugiau dėmesio skriskite pats – tuo mažiau laiko teks investuoti specialistui.

Profesionalios burnos higienos dažnumas

Tinkama burnos higiena namuose gali padėti sumažinti bet kokių sveikatos problemų riziką, tačiau reikia nepamiršti, kad reguliarus apsilankymas pas specialistą taip pat yra būtinas. Jeigu neturite jokių burnos ertmės ligų – tokiu atveju dažniausiai užtenka ateiti kartą per pusę metų, kad specialistą vieno karto metu, kuris dažniausiai trunka iki valandos, atliktų valymą. Po jo dantukai tampa ne tik labai švarūs, tačiau daugelis džiaugiasi, kad ir kur kas baltesni. Galiausiai, pašalinamos kietosios apnašos, kurios įprastai sukelia uždegimus ir net gali būti prarandamų dantukų priežastis. Baisu? Net labai, tad reguliarus lankymasis pas specialistą yra ne rekomendacija, tačiau būtinybė. Juk dantų tvarkymo kainos tikrai nėra mažos, o jų išvengti su tinkama priežiūra – gana paprasta.

Dažnumas ir kruopštumas

Profesionalios burnos higienos metu darbas atliekamas labai kruopščiai ir detaliai, dažniausiai labai smulkmeniškai nuvalomas vienas dantukas. Būtent taip pat reikia rūpintis savo burnos ertme ir namuose. Taigi, atsiminkite, kad reikia prižiūrėti ne tik dantis, tačiau ir visą burnos ertmę. Tai reiškia, kad būtinas apnašų pašalinimas ir nuo liežuvio, taip pat ir nuo vidinių dantuko šonų. Visa tai gali užtikrinti, kad Jūsų šypsena bus labai plati, graži, svarbiausia – sveika.

Valykite dantukus du kartus per dieną, darykite tai lėtai – kiekvienai valomajai ¼ burnos pusei skirkite bent po 30 sekundžių, kad pats valymo procesas užtruktų iki 2 minučių. Tai yra specialistų rekomendacijos.

Tinkamos mitybos svarba

Galiausiai, gera dantų priežiūra neatsiejama ir nuo tinkamos mitybos. Kuo daugiau daržovių – tuo ne tik Jūsų burnos ertmę, tačiau ir visas kūnas bus labiau patenkintas. Žinoma, siūlome gerti kuo daugiau vandens, kuris gėrimo metu nuo dantų pašalina minkštąsias apnašas, kurios galiausiai virsta kietomis ir sukelia uždegimus.

Siekiant jų išvengti – reikalinga nuolatinė burnos ertmės priežiūra. Paprasta? Net labai, tik svarbiausia – nuolatinis dėmesys.