Burnos higiena – svarbi kiekvienam iš mūsų

Burnos higiena

Nors iš pirmo žvilgsnio kai kuriems žmonėms atrodo, kad burnos higiena nėra tai, kam jie kasdien turėtų skirti pakankamai daug dėmesio, vis dėlto toks požiūris yra labai klaidingas. Jei burnos higiena yra netinkama arba nepakankama, tuomet didėja daugybės įvairių problemų kilimo rizika, o karieso pažeisti dantys tokiu atveju tikrai nėra pats baisiausias padarinys. Žinoma, labai dažnai pastebima, kad žmonės labiau atsipalaiduoja tuomet, kai išsprendžia visas savo dantų problemas. Tuomet jie jaučiasi ramesni, nes žino, kad jų dantys yra sveiki, tačiau tai neretai lemia ir tolimesnę prastesnę burnos higieną, todėl natūralu, kad anksčiau ar vėliau vėl ir vėl tenka susidurti su tomis pačiomis dantų problemomis.

Kaip bebūtų, turbūt girdėjote, kad pas savo odontologą profilaktinei apžiūrai reikėtų apsilankyti bent kartą per pusmetį. Toks laikotarpis yra pats optimaliausias, jei norite užkirsti kelią įvairių galimų dantų problemų atsiradimui. Kita vertus, ne kiekvienas vartotojas yra toks pavyzdingas ir pareigingas, todėl kur kas dažniau nutinka priešingai, kuomet vizitas pas odontologą suplanuojamas tik tuomet, kai dantys būna gerokai pažeisti karieso. Suprantama, kad reikėtų elgtis priešingai. Ir net jei lankymasis pas odontologus jums įprastai kelia nemenką baimę, turite nepamiršti, kad tokių profilaktinių vizitų vengimas galiausiai priveda prie kur kas rimtesnių ir sunkesnių problemų, kurių sprendimui reikia investuoti ne tik daugiau lėšų, tačiau ištverti ir ilgiau trunkančias procedūras bei gydymą.

Be to, atminkite, kad dantų taisymas ir burnos higiena yra du skirtingi dalykai – nors jų pagrindinis tikslas yra toks pats. Tai reiškia, kad jei jūs apsilankėte pas odontologą tam, kad būtų sutaisyti jūsų dantys, galite pasinaudoti ir burnos higienos odontologinėmis paslaugomis, kurios padės išvengti didesnių problemų bei pagražins jūsų šypseną.

Kita vertus, reikėtų kalbėti ne tik apie burnos higienos paslaugas, kurias teikia burnos higienistai. Taip pat būtina kalbėti ir apie individualią dantų bei burnos priežiūrą. Tai reiškia, kad kiekvienas iš mūsų bent du kartus per dieną turėtume kruopščiai išvalyti savo dantis. Taip pat turėtume vengti daug cukraus turinčių gėrimų bei maisto produktų. Nereikėtų piktnaudžiauti kava ir alkoholiu – jau nekalbant apie tai, kad būtina atsisakyti ir rūkymo. Ir tai tikrai nėra vieninteliai veiksmai, kurių turėtumėte imtis.