Bičių auginimas ir pirmieji žingsniai

Bakfasto biciu motineles kaina

Jei jūs visai neseniai įsigijote savo pirmąją nuosavą sodybą, kurioje visą savo gyvenimą svajojote auginti bites, visų pirma turėtumėte apgalvoti daugybę įvairių detalių, nuo kurių tiesiogiai priklausys ir visas tolimesnis bitininkystės procesas. Be abejo, nemaža dalis žmonių bitininkystės veiklą romantizuoja ir mistifikuoja, tačiau iš tiesų, tai yra pakankamai sudėtingas ir daug jėgų reikalaujantis darbas. Trumpiau tariant, tai turėtų būti tikrų tikriausias jūsų pašaukimas. Jei jūs norite pradėti bitininkystės veiklą, atminkite, kad nuo jūsų požiūrio ir priimamų sprendimų tiesiogiai priklausys ir jūsų bičių gyvenimas. Taip, galbūt iš pirmo žvilgsnio visa tai jums skamba pakankamai šmaikščiai ir nerimtai, tačiau jei jūs daugiau dėmesio skirsite informacijos paieškai ir taip pat nepamiršite konsultuotis su šios srities specialistais, labai greitai suprasite, kad bitininkystė yra tikrų tikriausias mokslas, kurio žmonės mokosi daugybę metų. Žinoma, tai tikrai nereiškia, kad tik po daugybės metų jūs galėsite pradėti auginti bites. Tikrai ne. Tačiau mokytis turėtumėte kasdien – tiek iš teorinės medžiagos, tiek ir iš praktikos auginant bites.

Kaip bebūtų, pradžioje jums vertėtų labai atidžiai įvertinti savo sodybos aplinką. Jei aplink jūsų naująją sodybą per tolimą atstumą nėra jokių kitų gyvenviečių ir arti gyvenančių kaimynų, tuomet jums neturėtų kilti jokių papildomų nesklandumų, tačiau jei jūs turite kaimynus, prieš pradėdami auginti bites būtinai tai aptarkite su jais. Turėtumėte gauti jų sutikimą, jei bites norite auginti be jokio papildomo streso.

Taip pat svarbu, kad jūs pasirinktumėte tinkamas bites. Jei šią akimirką jums kyla klausimas, kaip jas galėtumėte pasirinkti ir kur jas šiomis dienomis galima įsigyti, niekuomet nepamirškite pasinaudoti internetu. Pavyzdžiui, įsivaizduokime, kad jus domina bakfasto bitės. Tokiu atveju į internetinės paieškos sistemos laukelį galite įrašyti atitinkamą frazę „bakfasto biciu motineles kaina“. Tuomet internetinėje paieškoje pamatysite daugybę tinklalapių, kuriuose yra pristatomos šios srities specialistų teikiamos paslaugos ar parduodamos bitės. Trumpiau tariant, interneto pagalba jūs galėsite labai lengvai atrasti jus dominančias bites, kartu jas užsisakydami.