Besilaukiančios mamos rūpesčiai

maitinimas krutimiKūdikio laukimas ypatingas laikas tiek jaunai mamai, tiek ir visiems aplinkiniams. Devyni mėnesiai laukimo ir nežinomybės sukelia įvairiausių jausmų: nuo begalinės laimės iki nerimo ir baimės. Tokia būsena yra natūrali, ir dažnai pasitaiko pirmagimio besilaukiančioms moterims. Pasitaiko atvejų, kad ir tos mamos, kurios jau turi vaikų, nėštumo metu jaučia įtampą ir nerimauja.

Kas sukelia didžiausia nerimą besilaukiant?

Diena, kai sužinote, kad laukiatės būna kupina laimės ir džiaugsmo. Vėliau, euforijai išblėsus užklysta ir ne tokie pakilūs jausmai. Atsiranda baimė ir nepasitikėjimas: kas dabar bus, ar būsiu gera mama ir t.t. tokie ir panašūs būkštavimai yra visai natūrali reakcija į nėštumą. Naujos gyvybės paleidimas į šį pasaulį yra labai atsakingas darbas, todėl daugelis mamų išsigąsta ir pradeda savimi nepasitikėti. Galima išskirti du tipus besilaukiančių moterų. Pirmajam tipui priklausančios būsimos mamos pradeda baimintis ne tik dėl vaikelio, bet ir savo sveikatos, todėl neretai nėštumo metu save riboja ir kontroliuoja. Tokios mamos atsiduoda motinystei: stengiasi daugiau ilsėtis, ieško gerų emocijų, bendrauja su dar negimusiu savo kūdikiu. Kitos moterys, sužinojusios apie būsimą kūdikį į viską žiūri realistiškai ir per daug nekeičia savo gyvenimo ritmo. Medikų teigimu normalus nėštumas, be komplikacijų, netrukdo dirbti, sportuoti ar užsiimti kita įprasta veikla. Tiesiog reikėtų vengti įtampos, streso ir didesnio nuovargio.

Baimės po kūdikio gimimo?

Pasibaigus laukimui ir gimus kūdikiui gali aplankyti kitos baimės. Vienos pagrindinių yra maitinimas krūtimi bei vaiko priežiūra. Daugelis jaunų mamų nuogąstauja, kaip joms seksis maitinti kūdikį krūtimi. Pasitaiko atvejų, kai mamos organizmas sustreikuoja ir pienas nesigamina. Tačiau, tokie atvejai nėra dažnas reiškinys. Nors daugelį jaunų mamų maitinimas krūtimi gąsdina, tačiau tai yra vienas natūraliausių procesų pasaulyje. Maitinimas krūtimi suartina kūdikį ir motiną, susaisto juos stipriu emociniu ryšiu. Be to motinos pienas yra labai svarbus kūdikio organizmui. Jame gausu baltymų ir antibakterinių medžiagų, taip reikalingų pirmomis kūdikio gyvenimo dienomis.

Nerimas dėl tolimesnės kūdikio priežiūros aplanko ne vieną jauną mamą. Daugelis jų baiminasi dėl kūdikėlio vystymo, maudymo ir maitinimo. Tačiau, tai labai natūralūs procesai, kurių išmokstama palaipsniui. Motinystė yra nesibaigiantis mokymosi procesas. Taip, jis kelia baimę, bet visus neigiamus jausmus atperka glėbyje besišypsantis kūdikis.