Baidarių nuoma: kaip suplanuoti gerą maršrutą?

Baidarės yra puikus laisvalaikio praleidimo būdas įvairiais metų laikais. Žinoma, kad didžiausias plaukikų bumas būna vasarą, kai Lietuvoje lepina orai ir gamta atsiskleidžia visu gražumu. Pasirinkimo plaukimui tra labai daug, todėl jeigu norite, kad baidarių nuoma būtų puikus sprendimas poilsiui, pasirūpinkite tinkamu maršrutu. Jį suplanuoti nėra taip jau sudėtinga.

Kiek dienų plauksite?

Pirmiausia reikėtų pagalvoti, kiek laiko ketinate praleisti vandenyje. Nuo to priklauso, kaip galite suplanuoti maršrutą ir kokį vandens telkinį pasirinkti. Populiariausi yra vienos arba dviejų dienų maršrutai. Jų metu plaukiama vieną dieną, tuomet stovyklavietėje arba sodyboje pernakvojama ir kitą dieną kelionė tęsiama. Tai puikus pasirinkimas savaitgalinei išvykai, taip pat tuomet, kai daug žmonių kompanijoje plaukia su baidarėmis pirmą kartą.

Tačiau jeigu norite patirti daugiau įspūdžių ir pamatyti daugiau Lietuvos gamtos, rinkitės ilgesnius maršrutus, kurie gali būti trijų ar net keturių dienų. Pavyzdžiui, upė Žeimena yra puikus pasirinkimas tokioms kelionėms, Kiekvienais metais vis daugiau keliautojų leidžiasi į kelių dienų plaukimą šia upe, kuria galima atplaukti iki paties Vilniaus. Toks plaukimas gali tapti įsimintina gyvenimo kelione su įvairiais iššūkiais vandenyje, nakvynėmis ant upės kranto ir naujomis patirtimis.

Kiek žmonių plauks?

Maršruto sudėtingumą reikia pasirinkti ir pagal tai, kiek žmonių plauks bei kokia bus plaukiančiųjų patirtis. Pavyzdžiui, manoma, kad kai kurios upės, tokios kaip Žeimena yra nepatariamos plaukiantiems pirmą kartą. Tačiau tai netiesa. Svarbu ne upės, o tinkamo maršruto pasirinkimas. Todėl jeigu komandoje bus daug žmonių, kurie su baidarėmis plauks pirmą kartą, reikėtų rinktis paprastesnį, ramesnį ir trumpesnį maršrutą. Tai svarbu tam, kad keliautojai nepavargtų ir pasisemtų daugiau teigiamų emocijų iš šios naujos patirties.

O jeigu komandoje bus tik plaukikai, kurie yra plaukę ne viena upe, tuomet galima rinktis ir daug sudėtingesnius maršrutus su natūraliomis gamtinėmis kliūtimis upėje ir net nedideliais slenksčiais. Tokių Lietuvoje taip pat yra. Geriausia maršrutą gali patarti baidarių nuoma užsiimantys verslininkai.

Ežerai ar upė?

Renkantis maršrutą, taip pat labai svarbu pagalvoti, kuo norite plaukti: upe ar ežeru. Lietuvoje vandens telkinių labai daug, tad ir maršrutų pasirinkimas labai platus. Pavyzdžiui, jeigu daug metų jau plaukėte Žeimena ar kitomis upėmis galbūt Jūs sudomins baidarių nuoma ežere. Tai gali būti naujos patirtys, kai net per vienos dienos maršrutą galima perplaukti ne vieną ežerą ir patirtį įsimintinų įspūdžių.