Automobilių remontas ir patyrusio meistro nuomonė

automobilis

Mažą automobilį gamintojai neretai sieja su dideliais tikslais. Ir jei kažkada technologijų gausa būdavo prabangiausių limuzinų dalimi, tai dabar kompaktinės klasės hečbeką galima sukomplektuoti ne ką prasčiau ir netgi dar įmantriau. Visa tai puiku, esame progreso liudininkai. Tačiau aiškėja viena tiesa – automobilių remontas tampa kitoks.

Automobilius remontuojantys asmenys mums papasakotų daugybę istorijų. Meistrai sulaukia įvairių klientų su visokiausiomis mašinomis. Serviso darbuotojų patirtį būtų sunku išmatuoti, kadangi kiekvienas suremontuotas automobilis – ne tik maža pergalė, bet ir naujas stalčiukas galvoje esančioje patirties bibliotekoje. Jeigu pradėtume pokalbį su mechaniku, kuris šioje srityje specializuojasi ne vieną dešimtmetį, pasakojimą galėtume sudėti į knygą. Bet svarbu ne tik tai. Įdomi patirties pusė yra progreso stebėjimas. Čia ir pasitvirtina pradžioje paminėti sakiniai apie mažus ir didelius automobilius bei jų technologinę sudėtį. Įsivaizduokime meistro darbą 1995-aisiais metais, persikelkime dešimčia metų į ateitį ir galiausiai, mintyse nužingsniavę dar 10 metų, pasiekime 2015-uosius. Ką supratome? Ogi tai, jog automobilių remontas evoliucionavo. Kuo daugiau techninių mazgų, tuo sistema reikalauja daugiau specifinių žinių bei įgūdžių.

Automobilių remontas skirstytinas į mažesnes sritis. Vieni meistrai lygina kėbulus, kiti juos dažo, poliruoja. Mašinos eksploatacija nuolat reikalauja įvairių taisymų. Tarp jų atsiranda ir duslintuvų virinimas, važiuoklės, stabdžių remontas, variklių tvarkymas, elektronikos problemų nustatymas ir pašalinimas. Odometras vis skelbia didesnius skaičius, taip pranešdamas apie tepalų, filtrų keitimą. Transporto priemonė – tarytum organizmas. Viena dalis priklausoma nuo kitos, o kuriai nors sustreikavus važiavimas tampa nesklandus. Arba automobilis tiesiog neužsikuria.

Niuansų iš tiesų daug. Tačiau ką bendrai apie transporto priemones pasakytų patyręs meistras? Jis, ko gero, paprotintų, kad automobilių remontas yra natūralus ir neišvengiamas. Kad ir kokia mašina patikima, jei ji atlieka savo funkciją, laikui bėgant teks keisti vienokias ar kitokias dalis. Autoremontas patyrusio meistro žvilgsniu yra savaime suprantamas ir reikalingas norint palaikyti puikią mašinos būklę.

Ko gero, svarbiausia nedelsti iki paskutinės akimirkos, kol važiuojant išnirs šarnyras ar užkals variklis. O jei jau mašina parodė kaprizus, teks ieškoti serviso.