Automobilio nuoma Vilniuje – kaip apsidrausti nuo papildomų išlaidų?

Turbūt kiekvienam yra tekę pasinaudoti ar bent jau domėtis automobilio nuoma Vilniuje. Tai paslauga, kurios gali prireikti staiga sugedus nuosavai transporto priemonei, turistaujant arba žmonėms, kurie neturi savo automobilio ir jį nuomoja tik ypatingoms reikmėms. Reikia pripažinti, kad automobilio nuomos procesas kartais gali būti sudėtingas. Yra daug rizikų, kurios gali pareikalauti papildomų išlaidų ir nemažai streso. Tai nepatikimos nuomos bendrovės, neaiškios sąlygos, reikalingo draudimo nebuvimas ir t. t. Kad vėliau netektų dėl menkniekio ištuštinti piniginės, svarbu žinoti visas rizikas, su kuriomis galite susidurti ir jas sumažinti. Automobilio nuoma Vilniuje – kaip apsidrausti nuo papildomų išlaidų?

Išsiaiškinkite draudimo sąlygas

Kiekviena automobilių nuomos bendrovė taiko skirtingas draudimo sąlygas. Prieš rinkdamiesi paslaugą, būtinai jomis pasidomėkite. Jei nuomojate išties prabangų automobilį ir ketinate daug su juo keliauti, verčiau įsigykite papildomą draudimą, kuris dengs išlaidas, jei jūs būsite avarijos kaltininkas. Antraip eismo įvykio atveju galite stipriai pakratyti savo piniginę. Taip pat įsitikinkite, kad pasirinkus papildomą draudimą iš jūsų bus nereikalaujamas papildomas užstatas ar kreditinė kortelė.

Kreditinės kortelės

Nors daugelyje pasaulio šalių įprasta transporto priemones nuomoti tik su kreditinėmis kortelėmis, automobilio nuoma Vilniuje šią taisyklę taiko ne visur. Taip yra todėl, kad Lietuvoje dar nėra įprasta kiekvienam gyventojui naudotis kreditine kortele, o jos įtraukimas į nuomos sutartį dažnai apsunkina situaciją. Jums kaip užstatas „užšaldoma“ nemaža suma, todėl negalite šiais pinigais pasinaudoti, taip pat reikėtų labai gerai įsiskaityti ir į sutarties sąlygas. Yra tokių nuomos įmonių, kurios į sąlygas įtraukia daug paslėptų eilučių, kurios dėl menkiausio nutikimo suteikia įmonei teisę užstato negrąžinti.

Apžiūrėkite automobilį

Jei norite apsisaugoti nuo užstato negrąžinimo ar papildomų problemų, prieš važiuojant atidžiai apžiūrėkite nuomojamą automobilį ir sužymėkite visus įbrėžimus, įlenkimus ar kitą iki tol padarytą žalą. Jei yra galimybė, nufotografuokite jį iš visų pusių. Kai kurios nuomos kompanijos gali pabandyti gudrauti ir jums priskirti senus defektus, todėl galėsite apsiginti konkrečiais įrodymais. To nenutiks, jei dirbsite tik su patikimomis įmonėmis, tokiomis kaip Transrenta.