Ar testavimo kursai tinkami man?

Šiuolaikiniame pasaulyje, be testavimo, tikriausiai neapsieitų nei viena programinė sistema. Testavimas apima tokius procesus, kaip tikrinimą, ar sistema atitinka tam tikrus reikalavimus. Šios specialybės atstovai vadinami testuotojais, kurie vertina sistemų funkcinius bei nefunkcinius reikalavimus.

Įdomu tai, kad norint įvertinti programinės įrangos funkcionalumą, testuotojui nereikia būti programuotoju, ar turėti bet kokių programavimo žinių. Testuotojas vertina programinės įrangos veikimą ne iš programuotojo, o iš naudotojo pusės, tad jam užtenka tiesiog įsijausti į kliento vaidmenį ir vertinti, ar pavyzdžiui, svetainė patogi naudoti vartotojui ar ne, ką reikėtų patobulinti ir taip toliau.

Kalbant apie testavimo profesinį kelią, tapti testuotoju užtenka baigti kursus. Jų yra įvairių – pradedantiesiems, pažengusiems ir jau aukštos kvalifikacijos testuotojams, kadangi tobulėti visada yra kur. Jei svarstote, kad norėtumėte išsiaiškinti, ar testavimo kursai yra tinkami jums, bet jūs neturite žalio supratimo ar praktinės patirties, kas yra tas testavimas ar programinė įranga ir jos sistemos, galite pradėti nuo paprasčiausių testavimo kursų pradedantiesiems.

Svarbu paminėti, kad testavimo kursai paprastai suteikia ne tik testavimo, bet ir papildomai kokybės užtikrinimo principų, kurie yra tiesiog būtini, norint tapti aukštos kvalifikacijos testuotoju. Bendrieji kursų privalumai yra tai, kad juose dėstytojai suteikia itin daug praktinių užduočių, kurios padeda geriau įtvirtinti teorines žinias. Taip pat praktinių užduočių dėka, besimokantieji yra ruošiami savarankiškai ir kritiškai įvertinti individualias situacijas, testuojant įvairiausias sistemas ir aplikacijas.

Jei norite eiti testuotojo profesiniu keliu, itin svarbu mokėti anglų kalbą, ar bent ją suprasti, kadangi dažniausiai tiek kursų teorinė medžiaga, tiek praktinės užduotys pateikiamos anglų kalba. Taip yra todėl, nes realiame darbe, testavimas paprastai vyksta taip pat anglų kalba. Tad tam, kad nesimaišytų terminai ir būtų lengviau įsilieti į darbo rinką, testuotojai nuo pradžių yra mokomi testavimo anglų kalba.

Taip pat, norint mokytis testavimo, rekomenduotina, tiksliau, būtina turėti bent mokyklinius kompiuterinio raštingumo pradmenis. Taip bus lengviau mokytis, o ir mokymosi greitis bus žymiai didesnis, nei pirmą kartą atsisėdus prie kompiuterio.

Gali kilti klausimas – ar vos baigęs testavimo kursus turėsiu galimybę įsidarbinti? Atsakymas paprastas – viskas priklauso nuo besimokančiojo. Jei mokinys jausis pasiruošęs, drąsus, pasitikės savimi, užtektinai kompetentingas ir motyvuotas, jis ar ji net kursų metu galės darbintis. Kitiems prireikia daugiau laiko ir žinių, norint įsilieti į darbo rinką.