Ar skolų pardavimas yra legalu?

Skolų pardavimas reiškia, jog skola yra parduodama trečiajai šaliai, kuri skolą įsigijo už tam tikrą kainą. Skolų pardavimas įvyksta susitarus dėl konkrečios sumos, dažnai be paties skolininko buvimo sprendimo procese.

Skolų pardavimas leidžia nedelsiant atgauti dalį skolos ir neturėti nieko bendro su skolintoju. Skolų pardavimas yra visiškai legali praktika, dažnai netikėta ir pačiam skolininkui. Tai reiškia, jog kreditoriui pardavus skolą, skolininkas turi naują kreditorių, kuris tvarkys skolą.

Skolų pardavimas yra legalus būdas, kurio metu kreditorius nenori turėti nieko bendra su skolininku. Taip pat kreditorius galis specializuotis į skolos suteikimą, bet ne į išieškojimo procesą. Tokiu atveju, skolų pardavimas yra dažnas tokių kreditorių pasirinkimas.

Nemokus asmuo, ar visai neplanuojantis skolą grąžinti skolininkas, priverčia kreditorius rinktis skolų pardavimą. Tam, kad finansiniai nuostoliai būtų nepatiriami, ši legali praktika yra ypač populiari ir rekomenduojama.

Skolos pirkėjas arba skolų išieškojimo agentūrą perka Jūsų skolą. Kai skolos suma yra didelė ir kreditorius nemato galimybės susigrąžinti visus pinigus, skolų pardavimas dažnai yra pasirenkamas. Pardavus skolą, naujas skolų išieškotojas turi teisę iš kiekvieno skolintojo bandyti susigrąžinti visą skolos sumą.

Techniškai atliktas skolų pardavimas nepaveikia skolininko. Skolininko teisės ir įsipareigojimai išlieka tokie patys, kokie buvo su pradiniu kreditoriumi. Kartais, pasikeitęs kreditorius, gali kartu su skolininku sudaryti  naujas skolos sąlygas ir įsipareigojimus, palankius abiems šalims.

Skolų pardavimas keičia asmenį ar agentūrą, kuriai skolininkas turi grąžinti pinigus. Skolos pirkėjas tampa pradiniu kreditoriumi ir toks pasikeitimas yra visiškai legalus. Šis turi visas teises ir pareigas, susijusias su skola, kaip ir ankstesnis skolintojas.

Skolos pirkėjui neleidžiama keisti skolos sąlygų, jei to negalėjo padaryti pradinis kreditorius. Žinoma, įvykus skolų pardavimui, skolininkas turi galimybę susipažinti su nauju kreditoriumi ir apsvarstyti savo situaciją, siekiant išmokėti skolą.

Skolų pardavimas yra visiškai teisėta veikla. Galima skolas parduoti trečiajai šaliai, jei skolintojas mano, kad artimiausiu metu negaus jokio mokėjimo iš skolininko. Kai skolininkas tampa nemokus, skolų pardavimas dažnai yra greičiausias ir teisėtas būdas skolintojui likti patenkintu.