Adapteriai

Tikriausiai sutiksite su tuo, kad kiekvieno namuose rasime daugybę elektronikos prietaisų. Kiekvienas jų turi savo funkciją bei paskirtį. Tačiau daug elektronikos prietaisų bei sistemų nėra suderinamos tarpusavyje. Todėl dažnai prireikia taip vadinamų adapterių.

AdapteriaiŠiuo metu rinkoje įvairių adapterių, kurie skiriasi savo paskirtimi bei kaina. Vieni jų yra skirti prijungus prie elektros tinklo pakrauti mobilųjį telefoną, nešiojamąjį kompiuterį. Paprastai tokie adapteriai sumažina elektros įtampą, ateinančią iš elektros tinklo iki reikiamo lygio, tam jo viduje yra statomas transformatorius, su juo elektros grandinėje yra sujungtas elektros įtampos lygintuvas, kuris kintamąją įtampą paverčia nuolatine. Tokie adapteriai yra reikalingi tam, kad nebūtų sugadinti elektros prietaisai. Taip pat rinkoje egzistuoja tokių adapterių, kurie yra skirti HDMI išėjimą prijungti prie VGA įėjimo arba atvirkščiai. HDMI išėjimas yra skaitmeninis, o VGA įėjimas yra analoginis, todėl šio adapterio korpuse yra statomas  skaitmeninis/analoginis keitiklis (angl. DAC – digital to analog converter). Taip pat galima rasti ir tokių adapterių, kurie leidžia prie mobilaus telefono prijungti mikrofoną ir tokiu būdu įrašinėti garsą, kuris bus geresnės kokybės. Tokie adapteriai taip pat turi ir garso galios reguliatorių, bei papildomą jungtį ausinėms. Žinoma, prekyboje galima rasti ir daug paprastesnių adapterių.  Dauguma jų yra skirti tarpusavyje sujungti to paties tipo, tačiau skirtingo dydžio jungtis.  Pavyzdžiui norint sujungti USB ir mini USB jungtis, reikia tam skirto specialaus adapterio. Kadangi tokie adapteriai yra paprasti, tai ir kaina jų yra labai maža. Reikėtų paminėti, kad adapterius kartais galima rasti vieno ar kito prietaiso komplekte, bet taip pat yra ir tokių adapterių kuriuos tenka pirkti atskirai.  Tačiau perkant mikro SD atminties kortelę, jo komplekte taip pat yra ir adapteris, kuris gali būti naudojamas įdėti atminties kortelę į didesnį lizdą. Didesni atminties kortelei skirti lizdai paprastai būna įtaisyti nešiojamuose kompiuteriuose, fotoaparatuose ar kituose elektronikos prietaisuose.

Adapterių naudojimas suteikia daugybę privalumų, pavyzdžiui nereikia keisti viso elektronikos prietaiso, jeigu yra norima jį suderinti su kitais prietaisais. O dažnai jie yra nebrangūs, bei lengvai prijungiami.