Ricinos aliejaus nauda odai, plaukams ir bendrai sveikatai

Ricinos aliejus

Galbūt daugelis iš jūsų prisimena, kaip anuomet mūsų močiutės bene kiekvienam sveikatos negalavimui spręsti siūlydavo ricinos aliejų. Tai buvo viena iš pagrindinių natūralių priemonių, padedančių efektyviai pašalinti net ir pakankamai sudėtingas sveikatos problemas. Tuo tarpu šiandien ricinos aliejus yra labai plačiai naudojamas ne tik namų sąlygomis, tačiau ir grožio priežiūros bei medicinos srityse. Kadangi ricinos aliejus pasižymi labai stipriomis priešuždegiminėmis ir antibakterinėmis savybėmis, jis puikiai veikia padedant odai, plaukams ir bendrai mūsų sveikatai.

Oda

 • Ricinos aliejus padeda gydyti uždegimų paveiktą odą. Tokias neigiamas reakcijas gali sukelti saulės nudegimai, aknė ir išsausėjusi oda. Tuo tarpu ricinos aliejus tampa tobula priemone, padedančia pašalinti tokias nemalonias odos problemas.
 • Padeda sumažinti senėjimo požymius. Gyvename laikais, kuomet kasdien mus veikia įvairūs neigiami aplinkos veiksniai, kurie turi didelės įtakos ankstyvų senėjimo procesų prasidėjimui. Ricinos aliejus įsigeria į giluminius odos sluoksnius ir skatina kolageno bei elastino gamybą. Šios medžiagos padeda suminkštinti ir sudrėkinti odą. Tai ją suminkština, išlygina ir atjaunina.
 • Sprendžia aknės problemą. Tai yra labai dažna odos problema, todėl jei tinkamai naudosite ricinos aliejų, galite sulaukti teigiamų rezultatų.
 • Drėkina odą. Ricinos aliejus padeda atgaivinti ir sudrėkinti odą. Ir visų svarbiausia, kad tai daroma natūraliu ir labai nebrangiu būdu.
 • Šalina veido odos dėmeles. Nors rezultatai nebus matomi vos per vieną naktį, šį aliejų naudojant reguliariai, anksčiau ar vėliau galima išvysti teigiamus odos pokyčius.
 • Padeda pašalinti odos strijas. Jos gali atsirasti po nėštumo, taip pat greitai atsikračius viršsvorio ar dėl kitų priežasčių. Ricinos aliejus šiuo atveju pasitarnauja kuo puikiausiai.

Plaukai

 • Skatina plaukų augimą. Plaukų slinkimas ir prastas augimas yra dažnos šiandieninės problemos, todėl ricinos aliejaus dėka galima jų išvengti.
 • Šalina galvos odos infekcijas. Tokios infekcijos gali sukelti daug papildomų galvos odos ir plaukų problemų. Ricinos aliejus infekciją gali labai efektyviai pašalinti.
 • Apsaugo nuo priešlaikinio plaukų žilimo. Jei pastebimas plaukų žilimas, laiku pasitelkus ricinos aliejų galima apsisaugoti nuo didesnio plaukų pigmento praradimo.
 • Kondicionuoja plaukus. Ricinos aliejus padeda atstatyti išsausėjusius ir pažeistus plaukus.

Sveikata

 • Dezinfekuoja žaizdas. Jei įsipjovėte ar kitu būdu pažeidėte savo odą, ricinos aliejus tampa puikia natūralia dezinfekcine priemone.
 • Veikia kaip vidurius laisvinanti priemonė. Ricinos aliejus šiam tikslui labai dažnai pasitelkiamas liaudies medicinoje.
 • Sumažina sąnarių/artrito skausmus. Jei jau kurį laiką kenčiate nuo tokių skausmų, pagalvokite apie ricinos aliejaus panaudojimą.
 • Sustiprina imuninę sistemą. Net jei ricinos aliejus naudojamas išoriškai, jis gali labai efektyviai sustiprinti mūsų organizmo imuninę sistemą.
 • Sumažina nugaros skausmus. Tai viena iš efektyviausių priemonių, padedanti atsikratyti nugaros skausmo. Masažuodami nugarą su ricinos aliejumi, labai greitai pajusite teigiamus rezultatus.

Jei pradėjote galvoti apie sveiką gyvenseną

Jei norite gyventi sveikiau ir produktyviau, turbūt pradėjote galvoti apie sveikos gyvensenos sudedamąsias dalis? Sportas, sveika ir subalansuota mityba, poilsis, streso vengimas, pozityvus mąstymas ir kiti nuo sveiko gyvenimo neatsiejami sprendimai. Visa tai turėtų būti būdinga ir nesvetima kiekvienam iš mūsų, todėl jei norite teigiama linkme pakeisti savo mąstymą ir požiūrį, pats metas taip ir padaryti. Nelaukite nei minutės ilgiau. Veikite jau dabar.

Aktyvumo apyrankeŽinoma, kiekvienam, kuris metų metus savo kasdienybėje taikė pakankamai žalingus sprendimus, gali būti nelengva persilaužti ir viso to, kas buvo įprasta, atsisakyti. Tačiau šioje situacijoje svarbiausiu veiksniu išlieka požiūris. Jei jūs suprasite, kodėl visą tai verta daryti, jums nebekils jokių vidinių dilemų ir prieštaravimų. Todėl darykite tai dėl savęs ir savo gyvenimo gerovės. Tai padės pasiekti tikslą, kuris radikaliai pakeis jūsų gyvenimą.

Taigi, kaip jau supratote, iš savo kasdienybės reikėtų kaip įmanoma greičiau išbraukti žalingus įpročius (rūkymą, alkoholį, greitą maistą ir kt.). Kai tai padarysite, pastebėsite turintys daugiau energijos ir entuziazmo. Tuomet jums privalu sureguliuoti savo kasdienę mitybą – jei šiai užduočiai tinkamai išspręsti neturėsite pakankamai žinių ir patirties, kreipkitės į profesionalius dietologus. Pradėjus sveikai maitintis, į savo dienotvarkę nepamirškite įtraukti ir papildomo fizinio aktyvumo. Tai gali būti labai įvairi veikla – svarbiausia, kad ji jums teiktų didelį malonumą.

Vieni žmonės renkasi plaukiojimą baseine, kiti keliauja į sporto klubą, treti lanko jogą, o ketvirti kasdien bėgioja. Pasirinkimų yra daugybė, todėl apgalvokite, kuris sprendimas jūsų atveju būtų pats tinkamiausias. Be abejo, jei norite dar daugiau motyvacijos ir papildomo postūmio, galite pasikliauti aktyvumo apyranke, kuri padės fiksuoti nemenką dalį jūsų progreso. Pastaruoju metu aktyvumo apyrankes renkasi begalė vartotojų, kurie stengiasi sistemingai ir efektyviai sportuoti bei propaguoti kitus sveikai gyvensenai priskiriamus veiksnius.

Galiausiai nepamirškite, kad kiekvienas žmogus, kuris nori būti sveikas ir energingas, privalo pakankamai ilsėtis ir vengti didelio streso. Jei jums tai pavyks, tuomet bėgant laikui jūsų sveikata taps kur kas stipresnė, o savijauta geresnė.

Pirmieji vaikelio žingsniai – kuo reikėtų pasirūpinti

Kiekvieni nauji tėveliai su dideliu nekantrumu ir džiaugsmu laukia tos akimirkos, kai jų pirmagimis pagaliau ims savarankiškai žengti pirmuosius savo žingsnius. Tai yra labai jaudinantis ir nepamirštama akimirka, tačiau nemaža dalis tėvelių vadovaujasi iliuzijomis. Trumpiau tariant, jie mano, kad tuomet didžiausi rūpesčiai jau bus tolimoje praeityje ir jie galės lengviau atsipūsti. Deja, tačiau būtent tuomet prasideda tikrasis veiksmas, kuomet jūsų gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis. Vaikeliui pradėjus vaikščioti jums teks gerokai pasistengti, kad jis jam visiškai naują aplinkinį pasaulį pažintų kaip įmanoma saugiau. Tai reiškia, kad jūs turėsite pasirūpinti tiek įvairiomis papildomomis apsauginėmis priemonėmis, tiek ir patys skirti pakankamai dėmesio vaikelio priežiūrai. Ir tai neabejotinai yra darbas, kuris trunka dvidešimt keturias valandas per parą ir septynias dienas per savaitę.

Apsauginiai varteliaiKita vertus, nereikėtų gąsdintis – tai nėra misija neįmanoma. Šiandien gyvename moderniųjų technologijų laikais, todėl aplink save turime labai daug įvairių mums palankių galimybių. Ir tai ypač puikiai pastebima kalbant apie mūsų mažylių priežiūrą bei jų auginimą.

Tėveliai, kurių vaikutis pradeda vaikščioti, reikėtų įsigyti bent keletą apsauginių priemonių. Visų pirma reikėtų apsaugoti įvairius namuose esančius aštrius kampus, į kuriuos labai paprasta susižeisti. Taip pat jums gali labai praversti ir apsauginiai varteliai, kurie neleis jūsų mažyliui nueiti ten, kur jūsų manymu yra pavojinga. Žinoma, jūs galite sakyti, kad tam tereikia užverti kambarių duris, tačiau reikėtų atminti, kad ne visi mūsų namuose esantys perėjimai turi duris, pvz., apsauginiai varteliai gali būti pritaikomi koridoriuje, ties laiptais ir kt. Trumpiau tariant, tokių priemonių dėka jūs išvengsite įvairių galimų nelaimingų nutikimų ir jums taip pat nereikės nesustabdomai bėgioti paskui aplinką tyrinėjantį vaikutį.

Be abejo, tėveliai turėtų nepamiršti pasirūpinti ir stalčiais bei įvairiomis spintelių durelėmis. Nemanykite, kad jūsų vaikelis nenorės patyrinėti jų turinio, todėl galite įsigyti stalčius ir spinteles „užrakinančias“ priemones. Na ir galiausiai, kad ir kiek suaugusiųjų šalia bebūtų, visuomet būkite budrūs ir stebėkite savo mažylį. Tai leis jį apsaugoti nuo bet kokių pavojų.

Vyriškos apyrankės ir kiti vyriški papuošalai

Kai kurie vyrai mano, kad papuošalai yra skirti tik moterims. Jų nuomone papuošalus dėvintis vyras neatrodo vyriškai ir solidžiai, tačiau tai yra visiškai atgyvenęs ir nieko su dvidešimt pirmuoju amžiumi bendro neturintis požiūris, kurį žūtbūt ir kuo greičiau būtina keisti. Be to, labai svarbu prisiminti ir dar vieną faktą – senovėje daugiausiai dėmesio papuošalams ir savo išvaizdai skirdavo būtent vyrai, o ne moterys, todėl jokiu būdu nereikėtų manyti, kad papuošalai yra tik moterų atributai. Taigi, jei jūs vis dėlto nesivadovavote tokiu neteisingu požiūriu ir iki šiol mėgstate įvairius vyriškus papuošalus, tačiau juos dėvėdavote ganėtinai paslapčia, nes baimindavotės aplinkinių požiūrio – vykite tokius kompleksus šalin. Gyvename moderniųjų technologijų ir aukštosios mados laikais – savo išvaizda turi rūpintis ne tik moterys, tačiau ir vyrai. Ką jau kalbėti apie tai, kad dažniausiai šiomis dienomis norint pelnyti aplinkinių teigiamą dėmesį ir didelį palankumą, tiesiog privalu atrodyti stilingai, gražiai ir nepriekaištingai.

Vyriskos apyrankesTodėl pirmiausia turėtumėte nepamiršti, kad papuošalus reikėtų derinti prie savo aprangos ir bendro stiliaus. Pavyzdžiui, jei jūs dažniausiai dėvite pakankamai formalaus stiliaus drabužius, suprantama, kad jums nereikėtų ant savo kaklo pasikabinti labai stambios auksinės ar sidabrinės grandinėlės. Trumpiau tariant, tokiais atvejais nereikėtų persistengti – išsaugokite subtilumą ir rafinuotumą. Pasirinkus minėtą aprangos stilių, labai puikiai tiktų subtilios vyriskos apyrankes. Tuomet toks pasirinkimas jūsų stiliui galėtų suteikti dar daugiau žavesio.

Be abejo, jūsų stilius taip pat gali būti visiškai niekuo nesusiję su jau minėtu formaliu, todėl jei įprastai jūs dėvite laisvo stiliaus drabužius, vyriškų aksesuarų ir papuošalų pasirinkimas tampa dar didesnis. Tokiais atvejais vyrai turi gerokai didesnę laisvę, nes gali nesunkiai suderinti net ir labai stambius ar išsiskirti priverčiančius papuošalus.

Kita vertus, viso to nereikėtų suprasti klaidingai. Renkantis vyriškus papuošalus (ir kitus aksesuarus) labai puikiai tinka visiems gerai žinomas posakis – „kas per daug, tas nesveika“. Todėl jei visuomet atsižvelgsite į minėtą naudingą patarimą, tikrai neturėtumėte prašauti pro šalį.

Išvykus į Angliją uždarbiauti

Negalima nesutikti, kad nemaža dalis mūsų šalyje gyvenančių tautiečių susiduria su rimtomis finansinėmis problemomis. Trumpiau tariant, nepaisant to, kad jie ilgai ir sunkiai dirba, gaunamas atlyginimas jiems nepadeda gyventi oraus ir laimingo gyvenimo. Tai yra didelė ir opi problema, todėl norint tokią problemą išspręsti, dažnai tenka į pagalbą pasitelkti aplinkinius artimus žmones. Turbūt daugelis gerai žino, kad Anglija yra būtent ta užsienio šalis, kurioje iki šiol gyvena daugiausiai lietuvių. Todėl jei ir jūs Anglijoje turite gyvenančių giminaičių ar draugų, susidūrus su vienokiais ar kitokiais gyvenimiškais sunkumais, visuomet galite tikėtis pagalbos iš emigravusių artimųjų. Siuntos iš Anglijos šiomis dienomis transportuojamos labai reguliariai ir dažnai. Ir dažniausiai siuntos iš Anglijos keliauja mikroautobusais. Tokios vežėjų teikiamos paslaugos lietuvių tarpe yra labai populiarios – padedančios siuntas transportuoti kur kas mažesniais kaštais ir palankesnėmis sąlygomis.

Siuntos iš AnglijosKita vertus, puikiai suprantama, kad galite prastai jaustis, jei jums visuomet turės gelbėti aplinkiniai žmonės. Jei vis dėlto matote, kad savo gimtojoje šalyje jūs nepajėgiate oriai gyventi, turbūt ne kartą ir jūs esate pagalvoję apie emigracijos galimybę. Jei taip, tuomet labai tikėtina, kad puoselėjate viltis bent jau kuriam laikui išvykti. Tokia situacija yra labai dažna ir visiškai nesudėtinga nuspėti, kodėl taip yra.

Be abejo, emigracijos jūs galite baimintis – juk tokiu atveju būtų vykstama į nepažįstamą užsienio šalį, kurioje viskas bus labai svetima. Tačiau jei į šią šalį vyksite tik tam, kad užsidirbtumėte ir galėtumėte pasiekti savo užsibrėžtą tikslą (pvz., užsidirbus pakankamai pinigų, sugrįžti į Lietuvą ir įkurti nuosavą verslą), visas emigracijos procesas jums turėtų būti kur kas paprastesnis ir sėkmingesnis. Kaip bebūtų, prie svetimos šalies jums teks priprasti – tai padaryti yra tiesiog būtina, jei norite, kad jums svečioje šalyje gyventi būtų jaukiau ir maloniau. Be to, visuomet stenkitės rasti bendraminčių, su kuriais galėtumėte pabendrauti, tokiu būdu sumažindami savo gimtosios šalies ilgesį ir galėdami labiau atitrūkti nuo jus kartais slegiančių minčių.

Kvepalai – kelias į sėkmę

Kvepalai šiais laikais yra neatsiejama kiekvieno mūsų įvaizdžio dalis. Šiuolaikinėje visuomenėje, kurioje susipynę tiek daug skirtingų istorijų ir tiek daug skirtingų asmenybių, ir kvepalų pasirinkimas kiekvienais metais tampa vis platesnis. Vieniems kvepalai tampa neatsiejamu kasdieniu aksesuaru, kitiems – išeigos kompanionu. Nors kažkada kvepalų sėkmės istorija prasidėjo jiems turint visai kitokią funkciją.

Nupūtus istorijos dulkes

KvepalaiKvepalų istorija iki šių dienų gaubia įvairūs legendos ir spėlionės, tačiau jau dabar aišku, kad kadaise kvepalai buvo skirti toli gražu ne įvaizdžio kūrimui ar pramogai. Ne veltui kvepalų pradininkai laikomi prancūzai, nes būtent čia dar XVII amžiuje pradėta kvepalų pramonė. Ties, iki tol kvepalai jau egzistavo kaip prekė ir buvo gana plačiai naudojama.

Manoma, jog kvepalų istorija prasideda dar ankščiau, nei juos komercializavo prancūzai. Kvapieji balzamai, iš kurių, kaip spėjama ir atsirado kvepalai, buvo populiari pirklių prekė dar Egipto, Babilonijos ar Indijos gyvavimo laikais. Ne tik šiose šalyse, bet ir Graikijoje pirmieji kvepalai buvo išgaunami iš muskuso, ambros, miros, vandens ir eterinių aliejų. Tiesa, būtent šios natos net žymiausių mados namų kvepalų kūrime gyvuoja iki šių dienų. Patikrintos laiko, jos pinamos į naujausių kvepalų receptų istorijas.

Skirtinga kvepalų reikšmė

Mokslininkai iki šių dienų ginčijasi dėl to, kam pirmiausia buvo sukurti kvepalai, tačiau tikima, jog visais laikais jiems tautos skyrė labai daug dėmesio ir siejo su pačiomis įvairiausiomis prasmėmis ir net religijomis.

Pavyzdžiui, Senovės Romoje kvepalai buvo aukštuomenės vizitinė kortelė ir tokią prabangą sau leido toli gražu ne kiekvienas. Todėl damos, besikvėpinančios kvepalais, jiems skirdavo daug reikšmės, kartais juos naudodavo ne tik sau, bet ir visiems namams, drabužiams, savo augintiniams pakvėpinti.

Be to, kvepalus naudoti religinėms apeigoms ir net bažnyčioje pradėjo romai. Būtent čia atsirado tradicijos bažnyčioje naudoti būtent sakraliniams momentams skirtus aromatus.

Amžinieji kvepalai

Ne visi žino, jog net iki šių dienų išlikę garsiausi aromatai buvo sukurti dar gyvenant istorinėms asmenybėms. Daugelis žymiausių pasaulyje kvepalų jau skaičiuoja kelias dešimtis savo gyvavimo ir yra populiarūs iki šių dienų. Pavyzdžiui, ir XXI amžiaus vyrų pamilti legendiniai kvepalai „Eau de Cologne“ yra kone istorinis aromatas, menantis dar Napoleono Bonaparto laikus. Šis žymus karvedys tikėjo, jog būtent šis aromatas yra jo pergalės talismanas, tad kvepalai žymėdavo net kovos laukus.

Greito maisto užkandinė: unikalumas, kokybė, maisto išsinešimo pakuotės ir kitos detalės

Maisto išsinešimo pakuotėsTurbūt jau spėjote pastebėti, kad per pastaruosius metus mūsų šalyje – ir ypač Vilniuje – atsirado labai daug greito maisto užkandinių, siūlančių maistą išsinešimui. Tiesą sakant, pradėjus populiarėti šiai maitinimo sričiai, nemaža dalis pradedančiųjų verslininkų nusprendė tuo pasinaudoti ir taip pat prisidėjo prie greito maisto užkandinių steigimo bei plėtros. Taigi, dabar užkandinių yra begalė, todėl jei ir jūs nusprendėte savo jėgas ir sėkmę išbandyti šioje rinkoje, pirmiausia turėtumėte labai gerai apgalvoti visą savo būsimo maitinimo srities verslo koncepciją. Tai labai svarbu, jei norite, kad jūsų verslas sistemingai plėstųsi ir įgyvendintų jūsų užsibrėžtus tikslus.

 • Be abejo, pirmiausia jums reikėtų nuspręsti, kokio tipo tai bus greito maisto užkandinė. Jei ruošiatės savo klientams siūlyti tradicinius greito maisto patiekalus, tokius kaip kebabai, picos, skrudintos bulvytės ir kt., labai rizikuosite, kadangi tokio tipo užkandinių galima rasti kiekviename mieste. O tai reiškia, kad tokiu maistu nieko nebenustebinsite. Dėl šios priežasties reikėtų labai gerai apgalvoti maistą, kurį galėsite pasiūlyti savo klientams. Tai turėtų būti labai originalu, skanu ir nematyta.
 • Taip pat labai svarbu, kad turėtumėte pakankamą biudžetą. Kaip žinia, maisto gamybos versle be pinigų išsiversti yra tiesiog neįmanoma. Todėl kuo didesnis bus jūsų turimas kapitalas, kurį galėsite investuoti į maitinimo verslą, tuo greitesnių ir labiau užtikrintų rezultatų galėsite pasiekti. Tuo tarpu, jei pradėsite su labai nedidelėmis investicijomis, nenustebkite, kad jūsų verslas plėsis labai lėtai – nebent jūsų produktas kalbės pats už save ir tokiu būdu jo populiarumas augs ne dienomis, o valandomis.
 • Žinoma, jūs turėtumėte pasirinkti ir tinkamą vietą. Vieta greito maisto užkandinių versle turi labai didelę įtaką verslo sėkmei. Todėl reikėtų pagalvoti apie tai, kas galėtų būti patogiausia ir matomiausia jūsų tiksliniam vartotojui. Ir nors neretai daugiausiai žmonių sulaukiančiose vietose patalpų nuomos kainos yra labai didelės, tai tikrai nereiškia, kad jūs turėtumėte šios minties atsisakyti. Kartais pradžioje reikia investuoti daugiau, kad galėtumėte pasiekti norimą rezultatą.
 • Maisto issinesimo pakuotesTurite pasirūpinti ir savo gaminamo maisto kokybe. Be šio elemento negalima įsivaizduoti sėkmingo maitinimo verslo. Juk šiuo atveju kalbame apie vartotojus, kurie užsisakydami maistą tikisi būti maloniai nustebinti. Todėl pasistenkite, kad jūsų maistas, kurį siūlysite naujoje greito maisto užkandinėje, visuomet išliktų pačios aukščiausios kokybės.
 • Be jokios abejonės jums taip pat reikėtų išspręsti ir maisto išsinešimui klausimą. Jei jūsų vartotojai maistą valgys ne jūsų užkandinės viduje, jums bus reikalingos maisto išsinešimo pakuotės – pastarosios turėtų būti pritaikytos jūsų gaminamam maistui. Trumpiau tariant, apipavidalintos taip, kad vartotojams būtų lengviau prisiminti jūsų prekės ženklą. Be to, maisto išsinešimo pakuotės taipogi turi būti labai patvarios, kokybės ir patogios. Tuomet vartotojams nekils jokių papildomų nepatogumų.
 • Žinoma, kaip jau supratote, didelę įtaką jūsų verslo populiarumui ir pasisekimui turės ne tik maistas, tačiau ir jūsų reklamos strategija. Todėl turite apgalvoti, kokios reklamos priemonės jūsų atveju būtų pačios efektyviausios. Tam galite pasitelkti ir marketingo specialistus, kurie atsižvelgę į jūsų vykdomą veiklą ir konkretų produktą, galės suformuoti visą reklamos planą.
 • Galiausiai turite nepamiršti, kad jei sistemingai sieksite savo tikslo, galiausiai jį ir pasieksite. Ir nors tam gali reikėti daugiau laiko, nenuleiskite rankų – visuomet įgyvendinkite savo strategiją ir žingsnis po žingsnio judėkite pirmyn, kol galiausiai galėsite džiaugtis pačiais geriausiais rezultatais, t.y. didėjančiu klientų skaičiumi ir augančiais pardavimais.

Buhalterinės apskaitos paslaugos – kodėl tai svarbu?

Buhalterinės apskaitos paslaugos

Buhalterinė apskaita – tai pagrindinė verslo kalba, todėl nei vienas verslo savininkas neturi teisės ignoruoti to, kas turi neįtikėtinai didelę reikšmę jų verslo raidai ir sėkmei. Tuo tarpu pastebima, kad vis dar nemaža dalis verslininkų mano, kad buhalterija svarbi tik dėl valstybinių institucijų, kuruojančių šią verslo sritį. Trumpiau tariant, jie į buhalterijos tvarkymą ir būtinybę žvelgia tik iš vienos perspektyvos. Deja, bet tai nėra teisinga, kadangi tvarkinga buhalterija yra vienintelė galimybė sužinoti tai, kaip iš tikrųjų sekasi jūsų verslui. Ir tai anaiptol nėra tik sutrumpinta pelno (nuostolių) ar balanso ataskaita. Tai kur kas daugiau, todėl jei nenorite, kad jūsų įmonės buhalterija taptų apleista ir prireikus jūs nebežinotumėte nuo ko reikėtų pradėti, kad galėtumėte išsiaiškinti tikslius savo įmonės rezultatus atspindinčius skaičius, jums gali praversti buhalterinės apskaitos paslaugos, teikiamos šios srities specialistų.

Žinoma, vis dar yra manančių, kad norint tvarkyti savo įmonės buhalteriją, būtinai reikia samdyti etatinį buhalterį, tačiau tai nėra tiesa. Kiekvienas verslo savininkas turi du (o Mažosios bendrijos atveju – ir tris) pasirinkimus. Galima samdyti etatinį buhalterį ir jam mokėti mėnesinį darbo užmokestį arba kreiptis į buhalterinių paslaugų bendrovę, mokant fiksuotą sumą už jūsų įmonės buhalterijos tvarkymą. Įprastai ši fiksuota suma būna mažesnė nei išlaidos, kurios yra neišvengiamos samdant etatinį darbuotoją. Būtent dėl šios priežasties didelė dalis šiuolaikinių verslininkų kreipiasi į buhalterinių paslaugų bendroves, tokiu būdu optimizuodami savo verslo vystymą ir patiriamas išlaidas.

Taigi, jei nenorite susidurti su minėtais dideliais nepatogumais ir žūtbūt siekiate išvengti bet kokių galimų nuostolių dėl aplaidžios buhalterijos, nieko nelaukę priimkite sėkmingą sprendimą, kuris padės užtikrinti tvarkingą jūsų įmonės buhalterinę apskaitą. Kai tai padarysite, jūsų verslo plėtra taps efektyvesnė, kadangi visuomet galėsite įvertinti tikslius skaičius, kurie atspindės jūsų verslo progresą. Todėl nebėra vietos dvejonėms ar atidėliojimui – jūsų įmonės buhalterinė apskaita yra dalis jūsų verslo sėkmės, todėl tai, kas svarbu sėkmei pasiekti, turėtų būti vertinama labai atidžiai ir atsakingai.

4 patarimai jūsų pirmajam verslui

UAB steigimas

Kai pradėsite savo pirmąjį verslą, neabejotinai sulauksite daugybės įvairių patarimų. Ir dauguma jų atkeliaus iš žmonių, kurie neturi nieko bendro su verslu ir ypač – su sėkmingu verslu. Taip pat apsilankę internete rasite tiek daug skirtingos informacijos, kad galiausiai pasiklysite jos gausoje. Todėl neturėtumėte savęs apkrauti pernelyg dideliu informacijos kiekiu, stengdamiesi apdoroti visą randamą informacinę medžiagą. Kur kas geriau remtis baziniais principais, kurie gali būti pritaikyti kiekvienam pradedančiajam verslininkui.

UAB steigimas

Be jokios abejonės, visų pirma jums reikės įsteigti įmonę. Nors komercinę veiklą galima vykdyti ir su individualios veiklos pažyma arba verslo liudijimu, tai ne visuomet yra teisingas sprendimas – ypač jei jūsų verslo planai yra daug žadantys, o darbuotojų samdymas yra neišvengiamas. Tuo tarpu, UAB steigimas iki šiol yra vienas iš populiariausių sprendimų – nepaisant to ar kalbėtume apie pradedančiuosius, ar apie patyrusius verslininkus.

Sudarykite detalų verslo planą

Šis žingsnis yra privalomas kiekvienam verslininkui. Sukurkite labai išsamų verslo planą, kuris taptų teoriniu keliu link jūsų sėkmės. Nemanykite, kad verslo plano nereikės, jei jūs neplanuojate kreiptis į investuotojus. Pirmiausia verslo plano reikia įmonės savininkui. Juk būtent jūs vystysite savo verslą ir sieksite kuo geresnių rezultatų. Trumpiau tariant, tik jūs žinote, ką norite pasiekti ir kokiu būdu visą tai būtų tinkamiausia padaryti.

Be internetinio tinklalapio – nė iš vietos

Iki šiol manėte, kad galėsite apsieiti be savo įmonę reprezentuojančio internetinio tinklalapio? Manykite iš naujo! Šiandien didžioji dalis jūsų potencialių klientų kasdien naudojasi internetu. Jūs negalite sau leisti nebūti ten, kur renkasi jūsų tikslinė auditorija – antraip galite susidurti su klientų trūkumu, o galiausiai ir su bankrotu. Internetinis tinklalapis tarnaus lyg jūsų verslo vizitinė kortelė internete, o jei pasirūpinsite ir efektyvia reklamos kampanija – jūsų verslo žinomumas gali tapti dar didesnis.

Optimizuokite išlaidas

Tai kitais žodžiais tariant gali būti įvardijama kaip nereikalingų išlaidų atsisakymas. Nepaisant to, kokios dydžio verslas bebūtų, jo išlaidos turėtų būti tinkamai optimizuotos, o biudžeto peržiūrėjimas ir formavimas yra dar kelios nuo sėkmingo verslo neatsiejamos užduotys.

Kaip isteigti imone

Kaip įsteigti įmonę ir užtikrinti sklandų savo verslo vystymą

Jei ruošiatės pradėti savo pirmąjį naują verslą ir šioje srityje neturite jokios patirties bei žinių, turbūt šią akimirką sukate galvą, kaip isteigti imone ir kokius tolimesnius veiksmus reikėtų atlikti, kad galėtumėte sistemingai ir sėkmingai vystyti savo pasirinktą komercinę veiklą.

Tačiau, laimei, šiandien visų minėtų ir verslo kūrimui bei vystymui aktualių klausimų sprendimas yra gerokai paprastesnis nei jums iš pirmo žvilgsnio galėjo pasirodyti. Kaip įsteigti įmonę sužinoti labai nesudėtinga. Tuo tarpu, jei vis dėlto įmonės patys steigti nenorite, galite kreiptis į tokių paslaugų teikėjus. Tai leis susitelkti į kitus ne ką mažiau svarbius darbus. Galiausiai, kai turėsite jau įsteigtą savo įmonę, jums reikės nuspręsti, kokį kelią pasirinksite – nuo pradžių samdysite pakankamai nemažą specialistų komandą ar visgi didžiąją dalį darbų stengsitės įgyvendinti patys. Tai yra labai svarbus klausimas, kuris turi įtakos tiek jūsų turimoms apyvartinėms lėšoms, tiek ir jūsų verslo plėtros efektyvumui.

Jei formuosite specialistų komandą, turite būti numatę pakankamai nemažą pradinį biudžetą. Be to, labai svarbu, kad kiekvienas jūsų pasamdytas žmogus labai gerai išmanytų savo sritį ir jam pavestus darbus galėtų atlikti nepriekaištingai. Ką jau kalbėti apie tai, kad komandoje turėtų vyrauti suderinamumas, todėl personalo paieškai ir atrankai skirkite labai daug dėmesio ir pastangų.

Taip pat labai aktualu nuo pačių pirmųjų verslo vystymo žingsnių suprasti, kad jokiu būdu visų darbų neturėtumėte užsikrauti ant savo pečių. Tam yra skirti skirtingų sričių specialistai. Todėl stenkitės susitelkti tik į tai, kas yra tiesioginės jūsų pareigybės. Be abejo, jūs turėtumėte kontroliuoti ir įmonės biudžetą, t.y. sekti patiriamas išlaidas, fiksuoti pajamas ir įmonės pelningumą. Visa tai yra labai svarbi informacija, leidžianti priimti teisingus sprendimus, laiku pastebėti galimas klaidas ir optimizuoti įmonės biudžetą. Kaip bebūtų, nereikėtų pamiršti ir savo verslo reklamos kampanijos sukūrimo ir jos praktinio įgyvendinimo – juk tai tiesiogiai susiję su jūsų klientų rato didinimu. Todėl akivaizdu, kad yra labai daug skirtingų sričių, kurias reikėtų gerai apgalvoti kiekvienam verslo savininkui.