8filmai, kurie yra populiariausi

Geriausių visų laikų filmų pasirinkimas yra subjektyvus uždavinys, nes kiekvienas turi skirtingą skonį ir pageidavimus kinui. Tačiau atsižvelgiant į objektyvius kriterijus, būtų galima išskirti, kokie 8filmai yra patys populiariausi.

  1. Krikštatėvis (1972 m.). Fransio Fordo Coppolos epizodinis mafijos filmas „Senelis“ laikomas vienu didžiausių kada nors sukurtų filmų. Filmas pasakoja apie kriminalinę Korleonės šeimą. Marlono Brando, kaip Vito Korleonės, pasirodymas yra labai gerai išreikštas, o filmo temos apie šeimą, lojalumą ir valdžią sužavėjo ištisas kartas.
  2. Pabėgimas iš Šoušenko (1994 m.). Filmas, pagrįstas Stephen King novele, yra jaudinanti istorija apie draugystę ir viltį nelaimės akivaizdoje. Timas Robbinsas ir Morgan Frimanas, būdami du kaliniai žiaurioje kalėjimų sistemoje, savo vaidmenis atlieka kuo puikiausiai. Šis filmas akimirksniu spėjo tapti tikrų tikriausia klasika.
  3. Tamsos riteris (2008 m.). Kristoferio Nolano šiurkštus Betmeno frančizės kūrinys laikomas vienu geriausių kada nors sukurtų filmų apie superherojus. Įspūdingas Heatho Ledgerio sukurtas Džokerio portretas pelnė jam pomirtinį Oskarą, o filme nagrinėjamos tokios temos kaip teisingumas, chaosas ir moralė padarė jį mėgstamą tiek komiksų gerbėjų, tiek paprastų kino žiūrovų.
  4. Pulp Fiction (1994). Kventino Tarantino nelinijinė kriminalinė drama Pulp Fiction yra šiuolaikinio kino šedevras. Dėl šmaikščių dialogų, eklektiško garso takelio ir įsimintinų Johno Travoltos, Umos Thurman ir Samuelio L. Jacksono vaidmenų filmas tapo tikra klasika.
  5. Krikštatėvis: II dalis (1974 m.). Nors tęsiniai dažnai laikomi prastesniais už originalą, Krikštatėvis: II dalis yra reta išimtis. Filme plėtojamos pirmojo filmo temos ir veikėjai, gilinamasi į Maiklo Korleonės, kurį puikiai įkūnijo Al Pacino, vidinę būseną.
  6. Kasablanka (1942 m.). Dažnai vadinama vienu geriausiu kada nors sukurtų filmų, Kasablanka – romantinė drama, kurios veiksmas vyksta Antrojo pasaulinio karo metais. Humphrey Bogartas ir Ingrid Bergman suvaidino buvusius meilužius, kurie vėl susitinka Maroko mieste. Kultiniai filmo dialogai ir įsimintinas muzikinis takelis įtvirtino jo vietą kino istorijoje.
  7. Pilietis Keinas (1941). Orsono Welleso filmas Pilietis Keinas laikomas amerikiečių kino šedevru. Filme pasakojama apie laikraščių magnato Čarlzo Fosterio Keino, kurį vaidina pats Wellesas, gyvenimą. Filme, pasitelkiant retrospektyvas ir interviu, piešiamas sudėtingas ambicingo ir praeities persekiojamo žmogaus portretas.
  8. Dingę su vėju (1939). Davido O. Selznicko epinis romanas, kurio veiksmas vyksta Amerikos pilietinio karo fone, yra nesenstanti klasika. Vivien Leigh ir Clarkas Gable’as suvaidino nepamirštamus Scarlett O’Haros ir Rhett Butlerio, dviejų įsimylėjėlių, kurių santykius lėmė audringi to meto įvykiai, vaidmenis. Filmas pasižymi didele apimtimi ir įspūdingais vaizdais, todėl jis yra kino pasiekimas, išlaikęs laiko išbandymą.

Nors šis sąrašas nėra galutinis, šie filmai paliko neišdildomą pėdsaką kino istorijoje ir iki šiol žavi žiūrovus.