7 populiariausi akumuliatoriniai įrankiai

rankinis-diskinis-pjuklas

Akumuliatoriniai įrankiai yra skirti namų meistrams ir profesionalams, dirbantiems daug ir kiekvieną dieną. Taip, akumuliatoriaus krovimas yra nedidelis nepatogumas, tačiau tai itin pravartu objektuose, kur nėra elektros energijos ar dyzelinio triukšmingo generatoriaus.

Kokie akumuliatoriniai įrankiai naudojami dažniausiai? Štai TOP7:

  1. akumuliatorinis-suktuvasAkumuliatorinis suktuvas-gręžtuvas. Tai neabejotinai dažniausiai naudojamas įrankis tiek namuose, tiek profesionaliai. Jo funkcija labai paprasta – įsukti medsraigtį ir, esant reikalui, išgręžti skylutes nestoruose paviršiuose – medyje, gipso kartone, OSB plokštėje, keramikinėje plytoje. Betone ir rimtesnėse plytose reikia galingesnio prietaiso arba tam naudojamas perforatorius. Beje, pastarasis taip pat gali būti akumuliatorinis, tačiau į populiariausiųjų septynetuką nepatenka, nes naudojamas retai.
  2. Akumuliatorinis siaurapjūklis. Nedidelis ir kompaktiškas siaurapjūklis, kurio užduotis – išpjauti tiesias ar suktas pjovimo linijas nestoroje medienoje – lentose, MDP skyduose, OSB plokštėse ir t.t. Juo taip pat gali būti pjaunami ir plastikiniai profiliai bei vamzdžiai, nestora skarda.
  3. Akumuliatorinis multifunkcinis įrenginys. Apdailoje dažnai naudojamas įrenginys, galintis išpjauti skyles sunkiau prieinamose vietose. Taip pat turintis galimybę šlifuoti įvairius paviršius. Tai labai naudingas prietaisas, tačiau jis dažniausiai naudojamas profesionalų.
  4. kampinis-slifuoklisAkumuliatorinis kampinis šlifuoklis. Kampinis šlifuoklis yra vienas iš populiariausių prietaisų namuose ir profesionaliai. Liaudiškai jis dar vadinamas „bulgarke“. Jo panaudojimas labai įvairus – juo pjaustomi nestori metalai, šlifuojami metaliniai ir mediniai paviršiai. Gali būti pjaunamas ir šlifuojamas net ir granitas, jau nekalbant apie paprastą betoną ir keramiką.
  5. Akumuliatorinis vinių kaltuvas. Statant medinius namus, įrenginėjant pirtis, terasas, klojant ant stogo gontus tai yra tiesiog nepakeičiamas prietaisas. Kadangi jį reikia naudoti pakėlus virš galvos, ant stogo ar kitose ne itin patogiose padėtyse, laidai sukelia nemažai problemų. Dėl to naudojami akumuliatoriniai įrankiai (panašiai veikia ir kniediklis, ar kabių pistoletas).
  6. Rankinis diskinis pjūklas. Tai skersinio pjovimo staklių modifikacija, kai pjūklas dedamas ne ant žemės, o laikomas rankose. Diskinis pjūklas yra pakankamai galingas, kad galėtų pjaustyti ne tik medieną ar metalą, bet ir betonines plyteles, trinkeles, akmens keramiką ir t.t. Juo pjaustomi dideli šaligatvių borteliai ir plytelės, todėl šis prietaisas turi veikti be laidų.
  7. Akumuliatorinis tiesinis pjūklas. Jis labai panašus į siaurapjūklį, tik pjūkleliai yra ilgesni. Dėl to galima nupjauti ir gana storą medieną. Tiesinis pjūklas atstoja paprastą pjūklą ir dažnai naudojamas medinių namų statybai ten, kur negalima naudoti seno gero benzininio pjūklo.

Akumuliatoriniai įrankiai yra labai įvairūs. Skiriasi jų funkcijos, kainos, akumuliatorių galia ir talpos. Vieni skirti namų meistrams, kiti – rimtiems profesionalams, dirbantiems per dieną po 10 valandų. Aišku, skiriasi ir kaina, todėl reikia labai įvertinti, kiek įrankiai bus naudojami ir ar visada reikia akumuliatorinių – gal pakaks elektrinių?