7 dienų planas atostogoms Chanijoje

pigūs skyrdžiai į ChanijąGraikijai priklauso ne viena įspūdingo grožio sala, iš kurių lyg kokia deivė išsiskiria Kreta. Ši sala nemaža – jai visai ištyrinėti ir viską aplankyti prireiktų net ne vienų atostogų. Tad verta miestas po miesto Kretą pažinti po truputį. O pradėti siūlome nuo vieno gražiausių miestų ne tik šioje saloje, bet ir visoje Graikijoje – Chanijos.

Skrisdami į Chaniją, susiplanuokite, ką čia norėsite pamatyti, o čia pateiksime ką kasdien nuveikti per 7 dienų atostogas šiame mieste.

1 diena. Įsigijus pigius lėktuvo bilietus į Chaniją ir pagaliau atskridus į Kretos salą, pirmiausiai verta aplankyti senąjį uostą. Tai istorinės svarbos prieplauka, kuri išsiskiria  14-to amžiaus Venecijos architektūra. Šiandien čia prišvartuoti mediniai žvejų laiveliai, o aplink jaukios kavinės.

2 diena. Kretos jūrų muziejus. Šiame muziejuje rasite pėdsakus, pasiekiančius net iš Bizantijos laikų. Čia rasite eksponatus iš venecijiečių, turkų valdymo periodų ir net ekspozicijas iš Antrojo pasaulinio karo laikų Vokietijos invazijos.

3 diena. Kretos botanikos parkas ir sodai. Chanijoje įsikūręs botanikos sodas turi visokių šiltųjų kraštų augalų – alyvuogių, vynuogių, net tropinių vaismedžių, kaip avokadai ar bananai. Šalia parko yra tradicinio Kretos maisto restoranas jei ekskursijos metu išalksite.

4 diena. Balos paplūdimys. Nors ir nutolęs 40 km nuo Chanijos, tai Maldyvams prilygstantis paplūdimys, viliojantis baltu smėliu ir žydra jūra. Norint čia nukakti galima plaukti iš Kissamos arba tiesiog atkeliauti išsinuomavus džipą.

5 diena. Samarijos tarpeklis. Tai ilgiausias Kretos kalnų tarpeklis, kurio ilgis 18 km. Iš pradžių ekskursija ves per tankias giraites, tačiau vėliau pateksite į ilgą ir vaizdingą kelią palei tarpeklį. Nepamiškite patogios avalynės.

6 diena. Chanijos turgus. Čia rasite ne tik tradicinių Kretos produktų, aukščiausios kokybės alyvuogių aliejaus, alyvuogių muilo ar kitų gaminių, bet ir suvenyrų.

7 diena. Elafonisi. Paskutinę dieną verta praleisti dar viename pasakiškame paplūdimyje. Jis ypatingas tuo, kad gelsvas smėlis ties pakrantės sekluma tampa rožinės spalvos – tai seniai nuo bangų į mažas kruopeles suskilusios rožinės kriauklelės, susimaišiusios su smėliu.

Na o kad jūsų skrydis į Graikiją ir visa kelionė būtų įgyvendinta šimtu procentų, siūlome apsilankyti ir nuošaliose Chanijos restoranėliuose, kur galėsite paragauti vietinio maisto. Tik išbandžius visus tradicinius patiekalus bei produktus, pajusite tikrąją Graikijos dvasią.