4 priežastys, kodėl pravartu padovanoti savo vaikui šuniuką

Tėveliai neretai prisibijo žengti šį didelį žingsnį – išpildyti vaiko norą gautį gyvūną. Apie tai, kiek atžalos troškimas yra nuoširdus ir pagrįstas, o atsakomybė suprantama, turi išsiaiškinti patys tėvai. Bet kokiu atveju, niekas negali paneigti fakto, kad šuns atsiradimas vaiko gyvenime būna labai pozityvus pokytis.

Vaikas nuo mažens pratinasi prie fizinio aktyvumo

Dažnai vaikus auginantys asmenys ieško patarimų, kaip savo atžalai įskiepyti sveikos gyvensenos principus. Mažieji gali būti labai užsispyrę ir emocingi individai, kuriems šiuolaikiniame technologijų amžiuje fizinis aktyvumas neatrodo kaip didelis prioritetas. Visgi, noras gauti šuns įpareigoja šį prižiūrėti. Tai reiškia tiek pastovius žaidimus su gyvūnu, tiek reguliarius pasivaikščiojimus. Vaikui kasdienio judėjimo supratimas pasirodys kaip natūralus procesas, kurio neišvengsi. Ilgainiui, jau paūgėjus, vaikas, kaip individas, greičiau ir brandžiau žiūri į sveikos gyvensenos pamatus. Iš karto pravartu apsvarstyti ir pasivaikščiojimo komforto užtikrinimo galimybes – kokybiškus antkaklius šuniui įsigykite internetu greitai ir patogiai. 

Vaikas ugdosi atsakomybės jausmą už kitą

Pastebėta, kad su gyvūnais nuo mažumės augantys žmonės yra linkę į savarankiškumą ir altruizmą. Jie supranta, kad pagalba kitam, ypač silpnesniam už tave yra be galo kilnus ir reikalingas poelgis. To tiesiog neišvengsi, kai susiduri su augintiniu, kuris kasdien prašosi maisto, vandens ir pasivaikščiojimų, negali pasirūpinti kai kuriais higienos aspektais. Svarbiausia, vaiką į gyvūno gyvenimą įtraukti nuo pat idėjos priimti šunį atsiradimo pradžios. Kartu važiuokite į prieglaudą, rinkite maistą, mokykitės kaip naudoti higienos priemones. Taip vaikas pajus, ką reiškia atsakomybė dėl gyvūno, greičiau išmoks, kaip atsakingai su juo reikia elgtis, supras, kad tai nėra vienadienė užgaida.

Šuns atsiradimas turi įtakos kognityvinių gebėjimų vystymuisi

Natūralu, kad šis procesas labai priklauso nuo mažylio amžiaus. Tiek vaikams, kurie turi problemų su koncentracija ar kalbėsena, tiek mažyliams, kurie dar tik pradeda konstruoti žodžius, šis gyvūnas yra puikus partneris. Šuo vaikams tampa draugu, kuris gali išklausyti, pabūti šalia, kai užklumpa įvairios emocijos. Nors tėvai atlieka tą pačią funkciją, neretai su augintiniu mažyliai jaučiasi laisviau, juo pradeda besąlygiškai pasitikėti. Iš to gaunamas puikus rezultatas – lavėja vaiko žodynas, formuojasi sveika savivertė, šis kasdien jaučiasi labiau atsipalaidavęs, net jei palyginti su kitais vaikais jam sunku atlikti kažkokias užduotis.

Vaikas jaučiasi laimingesnis

Paskutinė, pati svarbiausia priežastis – gyvūnas tiesiog leidžia vaikui džiaugtis kasdienybe. Juk tai idealus gyvenimo kompanionas, ypač, kai tėvai yra pavargę ir nenusiteikę žaidimams. Tėvams tereikia prižiūrėti vaiką, priklausomai nuo amžiaus, ir parūpinti jam žaislų, tinkamų žaidimams su gyvūnu. Šioje nuorodoje rasite įvairiausių pasirinkimų (nuo kamuoliukų iki virvių): https://www.alphazoo.lt/produkto-kategorija/sunims/zaislai-. Pozityvūs jausmai kyla ne tik iš žaidimų, bet ir tiesiog paprasto laiko leidimo su šuniuku, kadangi vaikų, kaip ir visų žmonių, organizmai išskiria laimės hormoną serotoniną. Vaikai ne tik jaučiasi ramiau, bet ir patiria mažiau nuotaikų kaitų, kurios traktuojamos kaip viena dažniausių problemų, su kuria susiduria tėveliai.