4 paprasti patarimai, kaip rinkti verslo dovaną

Verslo dovanos klientams, partneriams ir darbuotojams yra viena iš pagrindinių strategijų siekiant padidinti įmonės našumą ir augimą. Tiesą sakant, įmonės, kurios taiko nepinigines paskatas klientams ir darbuotojams, užfiksavo metinės apyvartos padidėjimą ir produktyvumo padidėjimą. Todėl iš ties verta investuoti į verslo dovanas ir pasirinkti jas teisingai.

Štai keletas paprastų ir praktiškų patarimų, kaip padaryti puikų įspūdį dovanojant sekančią verslo dovaną.

Nustatykite biudžetą ir laikykitės jo

Nustatykite biudžetą ir suplanuokite, kiek galite leisti skirti pinigų vienai dovanai. Daugelis mažesnių įmonių iš tikrųjų neturi nustatyto biudžeto ir dažniausiai negali išmatuoti savo dovanų investicijų grąžos.

Nustatę biudžetą galėsite stebėti savo išlaidas ir žinoti kiek galite išleisti dovanoms, taip lengviau skirstyti prioritetus ne tik kokias dovanas įsigyti ir dovanoti, bet ir kam jas teikti.

Geriausias patarimas – su verslo dovana elkitės taip, kaip elgtumėtės su bet kokia kita investicija.

Nepersistenkite, svarbiausia kokia dovanos prasmė

Verslo dovanos skirtos parodyti jūsų dėkingumą už asmeninius santykius su klientais, partneriais ir darbuotojais. Tai neturėtų būti daroma dėl verslo, kurį jie daro su jumis, vertės.

Per brangios dovanos įteikimas gali reikšti, kad bandote nusipirkti savo kliento palankumą. Daugeliu atvejų atrodysite ištroškę dėmesio ir beviltiški, o jūsų dovana turėtų turėti visiškai priešingą efektą. Rinkdami dovaną paklauskite savęs, ar to ne per daug? Pabandykite rasti kompromisą tarp vertės ir naudingumo, o ne to kokia dovanos kaina.  

Siekite parodyti savo dėkingumą už bendradarbiavimą ir lojalumą Tarp padėkos ir kyšio yra plona riba, o netinkama dovana netinkamu laiku gali sukelti nepageidaujamą efektą.

Geriausias patarimas – pagalvokite, ką tikrai įvertins gavėjas, nepersistenkite. Jei renkate dovaną pažįstamam asmeniui, patikrinkite jų socialinių tinklų profilius, kad pamatytumėte jų pomėgius ir veiklą, kad surastumėte jiems tinkamiausią dovaną. Jei neturite idėjų – valgomos dovanos tinka visada!

Rinkitės išmintingai, apgalvokite

Daugelis iš mūsų yra gavę dovanų, kurios liko rinkti dulkes spintos gilumoje. Neleiskite, kad jūsų dovana būtų būtent tokia, rinkitės išmintingai ir būkite kūrybingi rinkdamiesi sekančią verslo dovaną.

Kalbėdamiesi, bendraudami sužinokite savo klientų, partnerių ir darbuotojų pageidavimus. Užregistruokite juos savo įmonės duomenų sistemoje arba pasidarykite savo užrašus. Tuomet kai ateis laikas, jau žinosite kokią dovaną dovanoti. Jei neturėjote galimybės užsirašyti pastabų, atraskite jų pomėgius ir tiesiog apsilankę jų socialiniuose profiliuose.

Taigi, kaip verslas, jei norite plėtoti santykius su savo įmonės klientais ar partneriais, būkite kūrybingi ir apgalvokite dovanos pasirinkimą. Parodykite, kad jums tikrai rūpi.

Būkite atsakingi, nepažeiskite jokių įstatymų

Prieš dovanodami verslo dovanas, geriau pasidomėkite savo klientų ar partnerių įmonių dovanų teikimo politika, kad įsitikintumėte, jog teikdami dovaną nesukeliate problemų.

Žinokite apie teisinius verslo dovanų apribojimus jūsų arba kliento pramonėje. Daugelis vyriausybinių įmonių ir didelių verslų laikosi tam tikros politikos, kad išvengtų neetiško elgesio keičiantis dovanomis. Šiandien labai svarbu, kad įmonės laikytųsi verslo dovanų politikos, apimančios tiek dovanojimą, tiek gavimą.

Dovanų teikimas gali būti priimtinas jūsų įmonėje; tačiau tai gali būti suvokiama kaip komerciškai netinkama priimančiajai įmonei priimti dovanas, tai asocijuojasi su kyšiu. Kad ir kaip būtų gerai apgalvota ir nekalta, verslo dovanos visada renkamos taip, kad padarytų tam tikrą teigiamą įtaką – kitu atveju, kokia prasmė tai daryti?